Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Hlavní zprávy - všechny zprávy

Hlavní zprávy - všechny zprávy

Kocour se proměnil na EffiShunter 1000MKocour se proměnil na EffiShunter 1000M

25.8.2023 - Park hnacích vozidel Českých drah se nedávno rozrostl o nový přírůstek. Tuzemská společnost CZ LOKO, která získala zakázku na modernizaci čtrnácti lokomotiv původní řady 742 zvaných Kocour či Bangle, předala dopravci koncem června první dokončený stroj EffiShunter 1000M. Další mají následovat v průběhu letošního roku.

Celý článek »

 

Klimatizaci nabízí už přes 1 500 vozidel Českých drahKlimatizaci nabízí už přes 1 500 vozidel Českých drah

21.8.2023 - Přibližně už každé druhé vozidlo v parku Českých drah je vybavené klimatizací. A počet moderních souprav s klimatizací navíc rychle roste. Jen letos jich přibude více než 300. Také v letech 2024 a 2025 dopravce nasadí nové klimatizované jednotky RegioPanter, RegioFox a ComfortJet.

Celý článek »

 

ČD dál intenzivně čistí příměstské jednotky od graffitiČD dál intenzivně čistí příměstské jednotky od graffiti

17.8.2023 - České dráhy společně s objednavateli dopravy i nadále bojují za čisté vlaky bez výtvorů sprejerů. Pokračují v intenzivním čištění příměstských jednotek CityElefant, jež patří mezi nejvíce postižené. Na některé z nich byl také aplikován ochranný anti­graffiti lak nebo polepy, které usnadní odstranění děl vandalů.

Celý článek »

 

Strojvedoucí ČD byl oceněn za záchranu životů u Stráže nad NisouStrojvedoucí ČD byl oceněn za záchranu životů u Stráže nad Nisou

14.8.2023 - Strojvedoucí Českých drah Jaroslav Fejt pomohl včasnou reakcí výrazně zmírnit následky při srážce osobního vlaku s nákladním automobilem ve Stráži nad Nisou. Pohotově varoval cestující před blížícím se nárazem a přispěl k tomu, že se nehoda obešla bez těžkých zranění. Krajský radní pro zdravotnictví Vladimír Richter strojvůdci předal poděkování za záchranu životů. Pro Fejta se jednalo o vůbec první nehodu, kterou za 24 let u Českých drah zažil.

Celý článek »

 

Letošní obnova vlaků Českých drah je v poloviněLetošní obnova vlaků Českých drah je v polovině

10.8.2023 - Obnova vozidlového parku pokračuje. Za první polovinu roku nasadily České dráhy do provozu čtyři desítky nových elektrických jednotek. Moderní soupravy vyjely na tratě v Jihomoravském kraji, na Vysočině, v Olomouckém a v Moravskoslezském kraji. Ve druhé polovině roku budou pokračovat dodávky RegioPanterů a plánuje se nasazení nových motorových jednotek RegioFox.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika