Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Hlavní zprávy - všechny zprávy

Hlavní zprávy - všechny zprávy

Za první půlrok přibyly ve spojích ČD čtyři miliony cestujícíchZa první půlrok přibyly ve spojích ČD čtyři miliony cestujících

8.9.2023 - České dráhy za první pololetí přepravily přes 79 milionů lidí, což je meziročně o čtyři miliony více. Největší růst zájmu zaznamenal dopravce na mezistátních linkách, kde ČD nyní přepravují více cestujících než v roce 2019. Celkově je však zájem o cestování stále ještě částečně ovlivněný změnou návyků z doby pandemie.

Celý článek »

 

ČD pokračují v rozvoji digitalizace, online odbavení nabízí další novinkyČD pokračují v rozvoji digitalizace, online odbavení nabízí další novinky

1.9.2023 - České dráhy zavádějí další novinky v online odbavení. Cestující nově mohou jednoduše přejít z plastové In Karty na virtuální a zakoupit si díky tomu slevové aplikace IN 25 a IN 50 za zvýhodněnou cenu. V aplikaci a na webu zákazníci uvidí řazení osobních a spěšných vlaků, jízdenku lze uložit i do virtuální peněženky Apple Wallet. V 1. třídě spojů SC Pendolino si lze objednat občerstvení současně s nákupem jízdenky.

Celý článek »

 

Modernizace trati z Kladna do Prahy: pracuje se na obou koncíchModernizace trati z Kladna do Prahy: pracuje se na obou koncích

29.8.2023 - Po mnoha letech jednání, příprav a hledání ideálních variant se rozjela modernizace trati mezi největším středočeským městem Kladnem a Prahou. Stavební práce se prozatím odehrávají pouze na obou nedlouhých koncových úsecích budoucí dvoukolejné elektrifikované trati, zahrnují ovšem náročné rekonstrukce několika nádraží a zastávek. V jaké fázi se mimořádně sledovaná stavba uprostřed prázdnin nachází?

Celý článek »

 

Kocour se proměnil na EffiShunter 1000MKocour se proměnil na EffiShunter 1000M

25.8.2023 - Park hnacích vozidel Českých drah se nedávno rozrostl o nový přírůstek. Tuzemská společnost CZ LOKO, která získala zakázku na modernizaci čtrnácti lokomotiv původní řady 742 zvaných Kocour či Bangle, předala dopravci koncem června první dokončený stroj EffiShunter 1000M. Další mají následovat v průběhu letošního roku.

Celý článek »

 

Klimatizaci nabízí už přes 1 500 vozidel Českých drahKlimatizaci nabízí už přes 1 500 vozidel Českých drah

21.8.2023 - Přibližně už každé druhé vozidlo v parku Českých drah je vybavené klimatizací. A počet moderních souprav s klimatizací navíc rychle roste. Jen letos jich přibude více než 300. Také v letech 2024 a 2025 dopravce nasadí nové klimatizované jednotky RegioPanter, RegioFox a ComfortJet.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika