Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Hlavní zprávy - všechny zprávy

Hlavní zprávy - všechny zprávy

Lokomotivní park Českých drah rozšířily další dva VectronyLokomotivní park Českých drah rozšířily další dva Vectrony

6.11.2023 - České dráhy převzaly od leasingové společnosti RSL a uvedly do provozu další dvě lokomotivy Siemens Vectron (193.576, 193.577). Do konce roku zajistí firma RSL pro ČD ještě čtyři stroje stejného typu a v roce 2024 to bude dalších 22 lokomotiv Siemens Vectron.

Celý článek »

 

ČD převzaly další RegioPantery druhé generaceČD převzaly další RegioPantery druhé generace

3.11.2023 - České dráhy převzaly ve druhé půli října další dvě nejnovější třívozové jednotky RegioPanter řady 640.2, a to konkrétně vozidla 640.206 a 640.213. V Olomouckém kraji tak v současnosti jezdí již sedm RegioPanterů druhé generace, které nahrazují starší vozidla na všech páteřních elektrifikovaných linkách v regionu a budou zajíždět také do sousedního Zlínského kraje.

Celý článek »

 

Středisko oprav ve Veselí nad Moravou se modernizujeStředisko oprav ve Veselí nad Moravou se modernizuje

27.10.2023 - Společnost DPOV je už mnoho let hlavním opravcem kolejových vozidel, a to jak pro mateřské České dráhy, tak i v případě ostatních členů Skupiny ČD. Podnik vznikl z opravárenských pracovišť ČD Přerov, Nymburk a Veselí nad Moravou. Působí také ve Valašském Meziříčí. Jedním z jeho nejdůležitějších center je Provozní středisko oprav (PSO) ve Veselí nad Moravou.

Celý článek »

 

Jízdní řád 2024: Další spoje do Polska a Rakouska i první ComfortJet Jízdní řád 2024: Další spoje do Polska a Rakouska i první ComfortJet

24.10.2023 - V mezinárodním jízdním řádu Českých drah pro rok 2024 se rozšíří nabídka spojů k našim sousedům. Národní dopravce chystá více spojů do Polska, četnější bude spojení z Moravy do Vídně a častěji pojede druhý pár vlaků Praha – Vídeň přes Tábor. Změny se dotknou i noční dopravy. V průběhu roku 2024 se rovněž plánuje nasazení prvních nových netrakčních jednotek ComfortJet, což umožní vyřadit z dálkové dopravy další starší osobní vozy.

Celý článek »

 

Národní den železnice 2023: Tradiční oslavy hostil BohumínNárodní den železnice 2023: Tradiční oslavy hostil Bohumín

19.10.2023 - Začátek podzimu už tradičně patří oslavám dnů železnice. Letos odstartovaly počátkem září v Praze, následovaly akce v České Třebové a Trutnově a koncem září v Liberci. Samotný Národní den železnice se letos uskutečnil 23. září v Bohumíně, kam dorazily tisíce návštěvníků. Hlavní program se odehrál v tamním depu, doprovodný na nedalekém náměstí T. G. Masaryka.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika