Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Hlavní zprávy - všechny zprávy

Hlavní zprávy - všechny zprávy

Středisko oprav ve Veselí nad Moravou se modernizujeStředisko oprav ve Veselí nad Moravou se modernizuje

27.10.2023 - Společnost DPOV je už mnoho let hlavním opravcem kolejových vozidel, a to jak pro mateřské České dráhy, tak i v případě ostatních členů Skupiny ČD. Podnik vznikl z opravárenských pracovišť ČD Přerov, Nymburk a Veselí nad Moravou. Působí také ve Valašském Meziříčí. Jedním z jeho nejdůležitějších center je Provozní středisko oprav (PSO) ve Veselí nad Moravou.

Celý článek »

 

Jízdní řád 2024: Další spoje do Polska a Rakouska i první ComfortJet Jízdní řád 2024: Další spoje do Polska a Rakouska i první ComfortJet

24.10.2023 - V mezinárodním jízdním řádu Českých drah pro rok 2024 se rozšíří nabídka spojů k našim sousedům. Národní dopravce chystá více spojů do Polska, četnější bude spojení z Moravy do Vídně a častěji pojede druhý pár vlaků Praha – Vídeň přes Tábor. Změny se dotknou i noční dopravy. V průběhu roku 2024 se rovněž plánuje nasazení prvních nových netrakčních jednotek ComfortJet, což umožní vyřadit z dálkové dopravy další starší osobní vozy.

Celý článek »

 

Národní den železnice 2023: Tradiční oslavy hostil BohumínNárodní den železnice 2023: Tradiční oslavy hostil Bohumín

19.10.2023 - Začátek podzimu už tradičně patří oslavám dnů železnice. Letos odstartovaly počátkem září v Praze, následovaly akce v České Třebové a Trutnově a koncem září v Liberci. Samotný Národní den železnice se letos uskutečnil 23. září v Bohumíně, kam dorazily tisíce návštěvníků. Hlavní program se odehrál v tamním depu, doprovodný na nedalekém náměstí T. G. Masaryka.

Celý článek »

 

Veletrh Trako v Gdaňsku: DualShunter či nové MireoVeletrh Trako v Gdaňsku: DualShunter či nové Mireo

17.10.2023 - Mezinárodní železniční veletrh Trako v polském Gdaňsku přivítal ve druhé polovině září tisíce návštěvníků z řad odborné veřejnosti i fanoušků drážní dopravy. Protiváha berlínského InnoTransu však příliš zásadních novinek nepřinesla – spíše než prezentaci nových strojů posloužila jako platforma pro setkávání a výměnu zkušeností napříč oborem. Vystavená vozidla, jichž nebylo mnoho, pak z většiny reflektovala převážně domácí trh.

Celý článek »

 

Do zkušebního provozu zamířily další RegioFoxyDo zkušebního provozu zamířily další RegioFoxy

15.10.2023 - Po úspěšných testech dvojice spojených souprav se 19. září rozšířil provoz nových jednotek RegioFox na středočeských tratích z Rakovníka do Berouna a z Berouna do Prahy přes Rudnou u Prahy. Denně tak jezdí až tři lišky z pěti, které mají ČD k dispozici. Každý den najedou zhruba 1 400 kilometrů a v pracovní dny obslouží až 38 vlaků. Na zbývajících jednotkách se zacvičuje personál, provádí se provozní údržba a odstraňují nedostatky zjištěné právě při testech.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika