Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

VUZ zkoušel rušení satelitního signálu

23.4.2021 - Zkušební Centrum Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ) Velim má za sebou měření, které mělo ověřit podmínky pro nasazování bezpečných vlakových lokátorů na bázi GNSS systémů (globální družicový polohový systém – GPS nebo GLONASS) na tuzemské železniční síti. Celý článek »

VUZ zkoušel rušení satelitního signálu

Železniční průmysl exportuje přes polovinu své produkceŽelezniční průmysl exportuje přes polovinu své produkce

21.4.2021 - Vysoce konkurenceschopné a stabilní odvětví, které dokáže odolávat i ekonomickým obtížím spojeným s pandemií. Tak je možné okomentovat hospodářské výsledky, kterých loni dosáhly společnosti sdružené v Asociaci podniků českého železničního průmyslu (ACRI). Vykázaly obrat ve výši zhruba 77 miliard korun a oproti roku 2019 jejich obrat meziročně mírně vzrostl. Velmi významný je pak i podíl exportu, který v roce 2020 dosáhl 53 %.

Celý článek »

 

Příjem signálu GSM vylepší unikátní oknaPříjem signálu GSM vylepší unikátní okna

8.4.2021 - České dráhy budou prvním dopravcem v naší republice i ve střední Evropě, který nabídne cestujícím snazší telefonování a příjem dat v jedoucím vlaku. Stane se tak díky patentu společnosti Siemens, který umožňuje snadný průchod elektromagnetických vln o kmitočtech 500 MHz až 3,5 GHz využívaných sítěmi GSM. Nový typ oken je poprvé použit u 50 nejmodernějších vozů ČD určených pro spoje Západního expresu.

Celý článek »

 

Všechny zprávy v rubrice

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika