Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Hlavní zprávy - všechny zprávy

Hlavní zprávy - všechny zprávy

Když se hlučnost musí vejít do noremKdyž se hlučnost musí vejít do norem

27.10.2021 - Výzkumný Ústav Železniční (VUZ) poskytuje odborné služby a komplexní řešení mimo jiné v oblasti zkušebnictví. Jeho zákazníky jsou přední výrobci železničních kolejových vozidel a o ně se stará velký tým odborníků. Mezi nimi je i Lukáš Hejzlar, seniorní specialista zkoušek hygienických a bezpečnosti proti vykolejení. Co je jeho denním chlebem a jak náročné jsou zkoušky? A proč musí kolejová vozidla „kroutit“?

Celý článek »

 

ČD Cargo odváží odpad z tornádem postižené oblasti ČD Cargo odváží odpad z tornádem postižené oblasti

26.10.2021 - Oblast Hodonínska a Břeclavska zasáhlo ve čtvrtek 24. června v podvečerních hodinách ničivé tornádo. Prošlo úsekem dlouhým 26 kilometrů a širokým zhruba půl kilometru. Živel kriticky zasáhl sedm obcí, nejvíce pak Hrušky, Lužice, Mikulčice, Moravskou Novou Ves a některé části Hodonína. Poničeno bylo asi 1 200 staveb, přičemž škody se odhadují na 15 miliard Kč. Ničivému tornádu samozřejmě neunikla ani železniční infrastruktura.

Celý článek »

 

Bezpečnost ČD: Pod drobnohledem ochranky i kamerBezpečnost ČD: Pod drobnohledem ochranky i kamer

25.10.2021 - Chránit život a zdraví svých zákazníků, zaměstnanců i svůj majetek patří k důležitým úkolům všech velkých firem. Pozadu nezůstávají v tomto ohledu ani České dráhy, úroveň bezpečnosti v poslední dekádě u firmy výrazně rostla. Dopravce si objednává služby bezpečnostní agentury. Od chvíle, kdy začali „muži v černém“ působit ve vlacích či objektech ČD, se intenzita trestné činnosti postupně snižuje. Bezpečnostní politika se v posledních letech zaměřila i na kybernetickou bezpečnost a nově zacílí na konkrétní vlaky prostřednictvím kamer.

Celý článek »

 

České dráhy jsou připraveny pořídit si rychlovlakyČeské dráhy jsou připraveny pořídit si rychlovlaky

22.10.2021 - České dráhy jednoznačně podporují výstavbu vysokorychlostních tratí a každý zprovozněný úsek vnímají jako přínos pro dálkovou dopravu z hlediska rychlosti i stability jízdního řádu. To jsou základní argumenty v rámci pozice dopravce k chystané síti vysokorychlostních tratí (VRT). Zazněly na zářijové Železniční konferenci v Pardubicích. Dále se řešilo pořízení nových vozidel, provozní koncept i možná rizika. ČD na akci zastupoval Ivan Bednárik, generální ředitel a předseda představenstva společnosti.

Celý článek »

 

DVI přešel na online výukuDVI přešel na online výuku

21.10.2021 - Dopravní vzdělávací institut (DVI) musel kvůli pandemii Covidu-19 na několik týdnů zavřít brány. Neznamenalo to však, že by se zcela výuka zastavila. Naopak. Lektoři připravili své přednášky do elektronické podoby, vedení zajistilo nákup audiovizuální techniky a přichystalo školení online formou.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika