Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Hlavní zprávy - všechny zprávy

Hlavní zprávy - všechny zprávy

Nočním vlakem do srdce Evropské unieNočním vlakem do srdce Evropské unie

26.3.2020 - ÖBB rozjely nové noční vlaky z Vídně a Innsbrucku do Bruselu. Nightjety spojí Rakousko s Belgií dvakrát týdně. Rakouský dopravce se tak stal největším evropským poskytovatelem nočních osobních vlaků a nabízí s partnery celkem 27 linek v Evropě. V plánu je i linka do Amsterdamu.

Celý článek »

 

Zaměstnanci DB se převléknou do vínové a modréZaměstnanci DB se převléknou do vínové a modré

25.3.2020 - Více než čtyřicet tisíc zaměstnanců společnosti Deutsche Bahn si letos oblékne nové uniformy. Vévodit jim bude elegantní kombinace barev vínové v odstínu Burgundy a tmavě modré. Poprvé jsou nabízeny také šaty, džíny a polokošile. Dosavadní oblečení používal dopravce sedmnáct let.

Celý článek »

 

Školí strojvůdce a tančí v rytmu rokenroluŠkolí strojvůdce a tančí v rytmu rokenrolu

24.3.2020 - Je velkým milovníkem hudby a také jedním ze zakladatelů dnes již proslulého jihlavského rokenrolového tanečního klubu Elvis Jihlava. Navzdory tomu má Vilibald Prokop zcela civilní zaměstnání. V rámci Oblastního centra provozu Východ Českých drah se sídlem v Brně je bezpečnostním poradcem pro přepravu nebezpečných věcí a doškolování strojvedoucích. Ač už se nachází v seniorském věku, zůstává stále aktivním jak v zaměstnání, tak i na parketu, kde dnes trénuje mladší svěřence v akrobatickém rokenrolu.

Celý článek »

 

Přeprava jednotlivých vozových zásilekPřeprava jednotlivých vozových zásilek

23.3.2020 - Přeprava jednotlivých vozových zásilek je produktem, jehož nabídkou se ČD Cargo odlišuje od ostatních tuzemských železničních dopravců. Jako jediné totiž tuto službu nabízí celosíťově všem zákazníkům a pro přepravy všech druhů zboží.

Celý článek »

 

Brzdařina je právem pýchou VUZBrzdařina je právem pýchou VUZ

20.3.2020 - Zdá se to neuvěřitelné, ale v technologiích brzd železničních kolejových vozidel se v Evropě neztratíme. Tak jako technický odkaz Josefa Daňka, hlavního autora brzdy DAKO, úspěšně rozvíjejí konstruktéři DAKO-CZ v Třemošnici, na práci Bohumila Fořta, dlouholetého vedoucího brzdového oddělení VÚD a zástupce ČSD v Brzdové subkomisi UIC, navazují odborníci Výzkumného Ústavu Železničního. A nejedná se pouze o oprašování střípků zašlé slávy, ale o úspěšný rozvoj oboru zkušebnictví železničních brzd.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 »

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika