Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Hlavní zprávy - všechny zprávy

Hlavní zprávy - všechny zprávy

V Polsku budují nové tratě a letištní terminálV Polsku budují nové tratě a letištní terminál

8.10.2020 - V sousedním Polsku začala vznikat nová významná evropská letecká křižovatka pro navazující či začínající lety do většiny částí Asie. Stavba velkého letiště nedaleko polské metropole Varšavy zároveň zajistí komfortní dostupnost na letiště ze všech oblastí Polska prostřednictvím vysokorychlostních vlaků. Práce se rozeběhly teprve nedávno.

Celý článek »

 

Karel Otava: Odmítám výraz „Nejde to“Karel Otava: Odmítám výraz „Nejde to“

7.10.2020 - Renesanční muž či vizionář. Tak bychom mohli označit zkušeného železničáře, starostu Lysé nad Labem, odborného poradce a místopředsedu Výboru pro dopravu Středočeského kraje Karla Otavu. Už jako mladý výpravčí navrhl modernizaci nádraží a v dalších letech přicházel s dalšími nápady, které přiblížily železnici běžným lidem.

Celý článek »

 

Přeprava s Čínou po Nové hedvábné stezce rostePřeprava s Čínou po Nové hedvábné stezce roste

6.10.2020 - Společnost ČD Cargo Logistics, stoprocentní dceřiná společnost největšího tuzemského železničního dopravce ČD Cargo, zaznamenává růst poptávky po železniční přepravě zboží mezi Českou republikou a Čínou i v opačném směru po Nové hedvábné stezce. Výhodou je především rychlost přepravy – vlakem je zboží v cíli v polovičním čase než po moři.

Celý článek »

 

V IT technologiích je VUZ průkopníkemV IT technologiích je VUZ průkopníkem

5.10.2020 - Informační technologie hýbou světem. Tento fakt si již v mládí uvědomoval i Jaroslav Eichler, vedoucí oddělení IT Výzkumného Ústavu Železničního (VUZ). Zkušenosti nabíral v řadě nadnárodních firem, aby po letech přešel pod křídla špičkové železniční společnosti. On a jeho kolegové stojí ve firmě za rychlým rozmachem novinek. Oporu má u nejvyššího managementu.

Celý článek »

 

Fotogalerie: V Karlových Varech a Olomouci se slavil Den železniceFotogalerie: V Karlových Varech a Olomouci se slavil Den železnice

2.10.2020 - Letošní regionální Dny železnice v Karlových Varech a Olomouci se nesly v duchu oslav výročí jednotlivých tratí. Na Moravě slavili 175. výročí železnice z Olomouce do Prahy a 150 let od zahájení provozu z Olomouce do Nezamyslic, na západě Čech se slavilo 150. výročí zahájení provozu vlaků mezi stanicemi Cheb a Karlovy Vary. Nechyběly ani jízdy historickými soupravami, představily se i lokomotivy všech trakcí.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika