Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Hlavní zprávy - všechny zprávy

Hlavní zprávy - všechny zprávy

Strojvedoucí na Vysočině se školí na RegioFoxeStrojvedoucí na Vysočině se školí na RegioFoxe

9.2.2024 - České dráhy se snaží co nejvíce zkrátit zdržení nasazení nových vlaků RegioFox způsobené zdlouhavým schvalováním a zkušebním provozem na straně výrobce, polské společnosti Pesa Bydgoszcz. S předstihem proto od 15. ledna zahájily zkušební provoz jednotky RegioFox na Vysočině s cílem dopředu proškolit dostatečný počet strojvedoucích a personálu údržby.

Celý článek »

 

České dráhy loni přepravily 164,4 milionu cestujícíchČeské dráhy loni přepravily 164,4 milionu cestujících

6.2.2024 - České dráhy podle předběžných výsledků přepravily v loňském roce 164,4 milionu cestujících, kteří ve spojích národního dopravce najezdili 8,068 miliardy kilometrů. To je zhruba o 7,4 milionu zákazníků více než v předchozím roce. Průměrná přepravní vzdálenost byla 49,1 kilometru.

Celý článek »

 

Letos dorazí na 140 jednotek a lokomotivLetos dorazí na 140 jednotek a lokomotiv

2.2.2024 - Výrobci železničních vozů letos dodají Českým drahám bezmála 140 nových jednotek a lokomotiv. To představuje přibližně 22 tisíc míst k sezení a je to dosud nejvíce v historii dopravce. Půjde o vozidla od společnosti Škody Group, polské Pesy, konsorcia Siemens Mobility-Škoda Group a Siemens Mobility prostřednictvím leasingové společnosti RSL.

Celý článek »

 

Panoramatický vůz projede Moravou i letosPanoramatický vůz projede Moravou i letos

29.1.2024 - Oblíbený panoramatický vůz švýcarských železnic SBB pojede napříč Moravou také v letošním roce. Rakouští kolegové z ÖBB ho budou nasazovat na spoj EC 106 / 107 Porta Moravica, který vyráží na pravidelnou jízdu z Grazu, i v novém jízdním řádu platném od neděle 10. prosince 2023.

Celý článek »

 

ČD Ski nabízí lyžařům slevyČD Ski nabízí lyžařům slevy

26.1.2024 - Také tuto sezonu České dráhy přichystaly zajímavé slevy pro milovníky zimních sportů, kteří se rozhodnou na hory vyrazit vlakem. V rámci tradiční nabídky ČD Ski přivítají partnerské lyžařské areály návštěvníky, kteří zavítají do tuzemských hor, náročnější lyžaři mohou přijet do švýcarského Davosu.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika