Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Hlavní zprávy - všechny zprávy

Hlavní zprávy - všechny zprávy

Hospodaření Skupiny ČD se zlepšilo o téměř dvě miliardyHospodaření Skupiny ČD se zlepšilo o téměř dvě miliardy

11.10.2023 - Skupina České dráhy vykázala v prvním pololetí roku 2023 podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) zisk před zdaněním ve výši 987 milionů Kč. Její hospodaření se tak meziročně zlepšilo o více než 1,9 miliardy Kč. K lepším výsledkům přispěl především návrat cestujících, zklidnění cenových výkyvů na trhu s energiemi a také silnější koruna.

Celý článek »

 

České dráhy upraví tarify na rok 2024České dráhy upraví tarify na rok 2024

8.10.2023 - České dráhy upraví kilometrický tarif a z něj odvozené nabídky pro jízdní řád 2024 ve stejné výši, jako se stane u státního Systému jednotného tarifu a jízdenek OneTicket. Půjde o zvýšení tarifů v průměru o 9,5 %. Úprava reflektuje vývoj inflace i rostoucí ceny vstupů za uplynulý rok v oblasti údržby, nafty či cen náhradních dílů, které ovlivňují náklady.

Celý článek »

 

ČD investují pět miliard do obnovy depa v MichliČD investují pět miliard do obnovy depa v Michli

29.9.2023 - České dráhy hodlají v nejbližších letech investovat přes pět miliard korun do obnovy a dostavby Střediska údržby (SÚ) Praha Jih v pražské Michli. Jedná se o největší areál pro údržbu vlakových souprav v ČR. Jen za letošní část obnovy dopravce zaplatí 241 milionů korun. V budoucnu se plánuje také výstavba nové čtyřkolejné haly pro údržbu vlaků ComfortJet.

Celý článek »

 

Minibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujícíchMinibary ČD obsloužily za prvních sedm měsíců přes 640 tisíc cestujících

25.9.2023 - Služba ČD Minibar se dlouhodobě těší velké přízni. Nejoblíbenější jsou v nabídce minibarů i nadále především teplé nápoje, které si zákazníci mohou zakoupit již za 15 korun. Za prvních sedm měsíců letošního roku se prodalo nejvíce porcí instantní kávy, a to 166 tisíc porcí. Populární je ale i instantní cappuccino (83 tisíc porcí) či značková káva Manuel (60 tisíc porcí). Celkem s čajem se prodalo více než 72 tisíc litrů teplých nápojů.

Celý článek »

 

Bechyňka vyhlíží komfortnější vozyBechyňka vyhlíží komfortnější vozy

21.9.2023 - Zvýšit komfort cestování na nejstarší elektrifikované trati v republice chtějí České dráhy a Jihočeský kraj. Proto zde 23. srpna otestovaly vozy typu Btn753, které dříve sloužily převážně s motorovými vozy. Cestujícím by nabídly pohodlné čalouněné sedačky, determální skla v oknech, tlačítky ovládané dveře a díky vzduchovému odpružení i výrazně klidnější jízdu.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika