Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Hlavní zprávy - všechny zprávy

Hlavní zprávy - všechny zprávy

Švýcarské dráhy zmodernizují jednotky ICNŠvýcarské dráhy zmodernizují jednotky ICN

28.4.2020 - Cestující v zemi helvétského kříže se brzy dočkají modernizovaných jednotek RABDe 500, jimž se běžně říká ICN (Intercity-Neigezug). Švýcarské spolkové dráhy SBB novinku oznámily v tiskové zprávě. Renovace vlaků potrvá devět let a vyjde na miliony franků.

Celý článek »

 

Požár v tunelu: Největší hrozbou je kouřPožár v tunelu: Největší hrozbou je kouř

27.4.2020 - Navzdory prevenci a moderní technice se oheň vlakům nevyhýbá ani dnes. Dokumentuje to případ požáru rychlovlaku ICE3 v říjnu 2018 na vysokorychlostní trati Köln – Frankfurt (M). Plameny tehdy zachvátily v plné rychlosti vlak s více než 500 cestujícími. Naštěstí se podařilo rychle zastavit a cestující evakuovat. V Česku se v letech 2017 až 2020 požár v železničním tunelu objevil pouze jedinkrát. V lednu letošního roku v Ejpovickém tunelu hořel podvozek Západního expresu. I v tomto případě byli cestující evakuováni včas.

Celý článek »

 

VUZ: V obchodu sázíme na osobní přístupVUZ: V obchodu sázíme na osobní přístup

24.4.2020 - Kvalita odvedené práce, dlouholeté zkušenosti, rychlost a široké spektrum nabízených činností. To jsou základní argumenty obchodníků, kteří pro Výzkumný Ústav Železniční hledají obchodní příležitosti. A na nízkou poptávku po svých službách si nemohou stěžovat. Své o tom ví Tomáš Vychodil, vedoucí oddělení obchodu a business developmentu.

Celý článek »

 

ČD Cargo rozšiřuje svoje aktivity v NěmeckuČD Cargo rozšiřuje svoje aktivity v Německu

23.4.2020 - 1. březen 2020 se zařadil k dalším milníkům v historii akciové společnosti ČD Cargo. V tento den se společnost stala plnohodnotným dopravcem na německém území. Celý proces získání licence, respektive certifikátu B od německého drážního úřadu EisenbahnBundesamt (EBA) trval více než rok a předložit při něm bylo nutné celou řadu dokumentů.

Celý článek »

 

Zvyšování rychlostí na české železnici: 160 km/hZvyšování rychlostí na české železnici: 160 km/h

22.4.2020 - Nejvyšší dovolená rychlost osobních automobilů na dálnicích v České republice je 130 km/h. Vlaky na české železnici již řadu let využívají rychlost 160 km/h. Zvykli jsme si na to. Ale byly doby, kdy byla tato rychlost netrpělivě vyhlíženou metou. V současné době ji v Pendolinu nebo railjetu považujeme za samozřejmost. Co ale jejímu příchodu na trati v České republice předcházelo?

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 »

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika