Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Hlavní zprávy - všechny zprávy

Hlavní zprávy - všechny zprávy

ČD dál intenzivně čistí příměstské jednotky od graffitiČD dál intenzivně čistí příměstské jednotky od graffiti

17.8.2023 - České dráhy společně s objednavateli dopravy i nadále bojují za čisté vlaky bez výtvorů sprejerů. Pokračují v intenzivním čištění příměstských jednotek CityElefant, jež patří mezi nejvíce postižené. Na některé z nich byl také aplikován ochranný anti­graffiti lak nebo polepy, které usnadní odstranění děl vandalů.

Celý článek »

 

Strojvedoucí ČD byl oceněn za záchranu životů u Stráže nad NisouStrojvedoucí ČD byl oceněn za záchranu životů u Stráže nad Nisou

14.8.2023 - Strojvedoucí Českých drah Jaroslav Fejt pomohl včasnou reakcí výrazně zmírnit následky při srážce osobního vlaku s nákladním automobilem ve Stráži nad Nisou. Pohotově varoval cestující před blížícím se nárazem a přispěl k tomu, že se nehoda obešla bez těžkých zranění. Krajský radní pro zdravotnictví Vladimír Richter strojvůdci předal poděkování za záchranu životů. Pro Fejta se jednalo o vůbec první nehodu, kterou za 24 let u Českých drah zažil.

Celý článek »

 

Letošní obnova vlaků Českých drah je v poloviněLetošní obnova vlaků Českých drah je v polovině

10.8.2023 - Obnova vozidlového parku pokračuje. Za první polovinu roku nasadily České dráhy do provozu čtyři desítky nových elektrických jednotek. Moderní soupravy vyjely na tratě v Jihomoravském kraji, na Vysočině, v Olomouckém a v Moravskoslezském kraji. Ve druhé polovině roku budou pokračovat dodávky RegioPanterů a plánuje se nasazení nových motorových jednotek RegioFox.

Celý článek »

 

Sever Čech posílí osvědčená DesiraSever Čech posílí osvědčená Desira

7.8.2023 - Do depa v Děčíně dorazilo v červenci všech šest motorových jednotek Desiro Classic, které jsou primárně určeny pro linku U8 z Děčína přes Českou Kamenici a Jedlovou do Rumburku. Vozidla, která dříve jezdila u dopravce Hessische Landesbahn, podstupují nezbytné úpravy pro pravidelný provoz v ČR a s cestujícími by měla vyjet během podzimu.

Celý článek »

 

ČD - Telematika dosáhla za loňský rok historicky rekordních tržeb ČD – Telematika otevřela v Olomouci sklad a logistické centrum

31.7.2023 - Dceřiná firma Českých drah ČD – Telematika otevřela v Olomouci distribuční sklad a servisní centrum klíčových komponent mobilní části jednotného evropského vlakového zabezpečovače ETCS. Společnost patří v Česku ke špičce v oblasti retrofitu, tedy zpětného vybavování již provozovaných železničních vozidel tímto systémem.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika