Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Hlavní zprávy - všechny zprávy

Hlavní zprávy - všechny zprávy

Veletrh Trako v Gdaňsku: DualShunter či nové MireoVeletrh Trako v Gdaňsku: DualShunter či nové Mireo

17.10.2023 - Mezinárodní železniční veletrh Trako v polském Gdaňsku přivítal ve druhé polovině září tisíce návštěvníků z řad odborné veřejnosti i fanoušků drážní dopravy. Protiváha berlínského InnoTransu však příliš zásadních novinek nepřinesla – spíše než prezentaci nových strojů posloužila jako platforma pro setkávání a výměnu zkušeností napříč oborem. Vystavená vozidla, jichž nebylo mnoho, pak z většiny reflektovala převážně domácí trh.

Celý článek »

 

Do zkušebního provozu zamířily další RegioFoxyDo zkušebního provozu zamířily další RegioFoxy

15.10.2023 - Po úspěšných testech dvojice spojených souprav se 19. září rozšířil provoz nových jednotek RegioFox na středočeských tratích z Rakovníka do Berouna a z Berouna do Prahy přes Rudnou u Prahy. Denně tak jezdí až tři lišky z pěti, které mají ČD k dispozici. Každý den najedou zhruba 1 400 kilometrů a v pracovní dny obslouží až 38 vlaků. Na zbývajících jednotkách se zacvičuje personál, provádí se provozní údržba a odstraňují nedostatky zjištěné právě při testech.

Celý článek »

 

Hospodaření Skupiny ČD se zlepšilo o téměř dvě miliardyHospodaření Skupiny ČD se zlepšilo o téměř dvě miliardy

11.10.2023 - Skupina České dráhy vykázala v prvním pololetí roku 2023 podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) zisk před zdaněním ve výši 987 milionů Kč. Její hospodaření se tak meziročně zlepšilo o více než 1,9 miliardy Kč. K lepším výsledkům přispěl především návrat cestujících, zklidnění cenových výkyvů na trhu s energiemi a také silnější koruna.

Celý článek »

 

České dráhy upraví tarify na rok 2024České dráhy upraví tarify na rok 2024

8.10.2023 - České dráhy upraví kilometrický tarif a z něj odvozené nabídky pro jízdní řád 2024 ve stejné výši, jako se stane u státního Systému jednotného tarifu a jízdenek OneTicket. Půjde o zvýšení tarifů v průměru o 9,5 %. Úprava reflektuje vývoj inflace i rostoucí ceny vstupů za uplynulý rok v oblasti údržby, nafty či cen náhradních dílů, které ovlivňují náklady.

Celý článek »

 

ČD investují pět miliard do obnovy depa v MichliČD investují pět miliard do obnovy depa v Michli

29.9.2023 - České dráhy hodlají v nejbližších letech investovat přes pět miliard korun do obnovy a dostavby Střediska údržby (SÚ) Praha Jih v pražské Michli. Jedná se o největší areál pro údržbu vlakových souprav v ČR. Jen za letošní část obnovy dopravce zaplatí 241 milionů korun. V budoucnu se plánuje také výstavba nové čtyřkolejné haly pro údržbu vlaků ComfortJet.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika