Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Hlavní zprávy - všechny zprávy

Hlavní zprávy - všechny zprávy

Sever Čech posílí osvědčená DesiraSever Čech posílí osvědčená Desira

7.8.2023 - Do depa v Děčíně dorazilo v červenci všech šest motorových jednotek Desiro Classic, které jsou primárně určeny pro linku U8 z Děčína přes Českou Kamenici a Jedlovou do Rumburku. Vozidla, která dříve jezdila u dopravce Hessische Landesbahn, podstupují nezbytné úpravy pro pravidelný provoz v ČR a s cestujícími by měla vyjet během podzimu.

Celý článek »

 

ČD - Telematika dosáhla za loňský rok historicky rekordních tržeb ČD – Telematika otevřela v Olomouci sklad a logistické centrum

31.7.2023 - Dceřiná firma Českých drah ČD – Telematika otevřela v Olomouci distribuční sklad a servisní centrum klíčových komponent mobilní části jednotného evropského vlakového zabezpečovače ETCS. Společnost patří v Česku ke špičce v oblasti retrofitu, tedy zpětného vybavování již provozovaných železničních vozidel tímto systémem.

Celý článek »

 

České dráhy investují miliony do boje s graffitiČeské dráhy investují miliony do boje s graffiti

28.7.2023 - Vandalismem jedinců, kteří spreji, fixy či noži ničí vlakové soupravy, trpí cestující na železnici stále ve větší míře. Poničené interiéry i exteriéry převážně příměstských jednotek však nejsou problémem pouze estetickým, ale též ekologickým a provozním. ČD proto společně s Prahou a Středočeským krajem představily soubor opatření, kterými chtějí zákazníkům opět zajistit důstojné podmínky na cestách.

Celý článek »

 

Bechyňka s Elinkou oslavily 120 letBechyňka s Elinkou oslavily 120 let

26.7.2023 - Nejstarší elektrifikovaná trať v někdejším Rakousku-Uhersku oslavila na konci června významné jubileum. Dráha z Tábora do Bechyně píše historii už 120 let. Na trať vyjela legendární elektrická lokomotiva Elinka M 400.001 z roku 1903 a připraven byl bohatý program. Na tradiční nostalgické jízdy s Elinkou a lokomotivou bývalé řady E 422.0 zvanou Bobinka se veřejnost může těšit i o prázdninách.

Celý článek »

 

Online odbavení cestující se dozvědí o změnách na cestěOnline odbavení cestující se dozvědí o změnách na cestě

21.7.2023 - České dráhy vylepšily informování online odbavených cestujících při případných změnách na cestě. Systém nově automaticky vyhodnocuje změny jízdního řádu oproti zakoupené jízdence. Cestující tak je o případných změnách automaticky informován e-mailem, SMS nebo notifikací v aplikaci Můj vlak. Informace jsou všem nově zasílány v předem stanovených termínech měsíc, týden, den před cestou a v den cesty.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika