Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Hlavní zprávy - všechny zprávy

Hlavní zprávy - všechny zprávy

Legendární Albatros se vrátí do provozuLegendární Albatros se vrátí do provozu

17.5.2024 - Legendární rychlíkové lokomotivě někdejších ČSD z roku 1947 se začalo blýskat na lepší časy. Modrý Albatros 498.022 se brzy bude moci vrátit do činné služby. České dráhy totiž využily nabídku společnosti Steam Story Agency na zajištění opravy tohoto jedinečného stroje. Za to ji soukromá firma získá na 30 let do nájmu.

Celý článek »

 

Novinka v e-shopu: Vytížení spojů ukáže semaforNovinka v e-shopu: Vytížení spojů ukáže semafor

13.5.2024 - Cestující využívající dálkové vlaky nyní mohou snadno zjistit předpokládanou obsazenost konkrétního spoje. Umožňuje to novinka, kterou ve svém e-shopu na www.cd.cz České dráhy spustily v pilotním provozu na konci března. Systém semaforu sám určí vytíženost vlaku a případně doporučí pořízení místenky pro bezproblémovou cestu.

Celý článek »

 

Léto v jídelních vozech ČD začíná už v květnuLéto v jídelních vozech ČD začíná už v květnu

9.5.2024 - Přestože je astronomické léto ještě relativně daleko před námi a s tím meteorologickým si nikdy nemůžeme být úplně jistí, do jídelních vozů a bistrovozů Českých drah dorazilo gastronomické léto již na začátku května. Na talířích se projeví krémem z mladého hrášku, špeclemi či nesporným hitem v podobě sekaného telecího řízku. A velká specialita dorazila i do pivních sklenic.

Celý článek »

 

ČD převzaly prvního RegioPantera pro PIDČD převzaly prvního RegioPantera pro PID

6.5.2024 - České dráhy převzaly první jednotku RegioPanter pro PID. Veřejnosti se nový vlak poprvé představil na Regionálním dni PID v Benešově u Prahy 20. dubna. Jedná se o první z celkem dvaadvaceti jednotek, které letos zamíří na tratě v Praze, ve Středočeském a Ústeckém kraji. Jezdit budou na linkách S4 Praha – Kralupy nad Vltavou – Ústí nad Labem a R 41 Praha – Kolín – Kutná Hora.

Celý článek »

 

Hospodaření Skupiny ČD skončilo s rekordním ziskemHospodaření Skupiny ČD skončilo s rekordním ziskem

3.5.2024 - Skupina ČD loni zaznamenala historicky nejvyšší zisk vykazovaný podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS). Konsolidovaný hospodářský výsledek skupiny před zdaněním podle IRFS v roce 2023 dosáhl 3,8 miliardy Kč. Hospodaření se tak meziročně zlepšilo o 3,4 miliardy korun. Podíl na tom měly všechny společnosti Skupiny ČD včetně osobní dopravy, která také dosáhla rekordních výsledků.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika