Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Hlavní zprávy - všechny zprávy

Hlavní zprávy - všechny zprávy

Na jihu Čech vyjede dalších pět PanterůNa jihu Čech vyjede dalších pět Panterů

5.1.2024 - České dráhy budou v Jihočeském kraji provozovat elektrické vlaky až do roku 2033. Stane se tak na základě smlouvy, kterou schválilo zastupitelstvo kraje a podepsali jihočeský hejtman Martin Kuba a generální ředitel Českých drah Michal Krapinec. Pro cestující je to dobrá zpráva v tom, že na tratě v tomto regionu vyjede dalších pět zcela nových moderních jednotek RegioPanter.

Celý článek »

 

DVI drží krok s dobouDVI drží krok s dobou

26.12.2023 - Dceřiná společnost Českých drah, Dopravní vzdělávací institut (DVI), si dobře uvědomuje, že jako vzdělávací instituce musí pečlivě sledovat změny a výzvy, které s sebou přináší moderní doba. V současnosti, kdy na trh práce nastupuje nová generace, kterou motivují jiné faktory než jejich rodiče, je nutné změnit pohled nejen na systém práce, ale i na vzdělávání tak, aby bylo pro mladé lidi zajímavé a perspektivní.

Celý článek »

 

ČD prodaly výhodně poslední část pozemků u Masarykova nádraží ČD prodaly výhodně poslední část pozemků u Masarykova nádraží

21.12.2023 - České dráhy dosáhly dohody s firmou Penta Real Estate o prodeji pozemků mezi pražským Masarykovým nádražím a Florencí. Dopravce si vyjednal lepší podmínky a získá 243,8 milionu korun při převodu pozemků a dodatečný bonus závislý na změně územního plánu. Navíc ušetří přes 100 milionů korun na nákladech spojených s archeologickým průzkumem a řešením starých zátěží, včetně výdajů na přemostění metra a jeho podzemních technologií.

Celý článek »

 

lovo2-scaledNádraží v Lovosicích čeká obnova

19.12.2023 - Stavební ruch ve stanici Lovosice bude pokračovat v příštím roce. Na modernizaci nástupišť, která je nyní v plném proudu, naváže celková rekonstrukce nádražní budovy. Stavbaři zateplí obvodový plášť i střechu, což spolu s dalšími úpravami zajistí snížení provozních nákladů.

Celý článek »

 

V novém jízdním řádu 2024 se rozroste počet bezbariérových vlaků V novém jízdním řádu 2024 se rozroste počet bezbariérových vlaků

17.12.2023 - Cestující mají v novém jízdním řádu pro rok 2024, který začal platit 10. prosince, větší možnost surfovat na internetu, dobíjet své mobilní telefony, tablety nebo notebooky. Podstatně se také rozšířila možnosti cestování bez bariér osobám se sníženou schopností pohybu a orientace. V jízdním řádu 2024 budou mít České dráhy zavedeno celkem 8 738 vlaků, které za dobu nového ročního jízdního řádu ujedou zhruba 119 milionů kilometrů.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika