Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Hlavní zprávy - všechny zprávy

Hlavní zprávy - všechny zprávy

ČD pořídí až 90 elektrických lokomotivČD pořídí až 90 elektrických lokomotiv

19.8.2020 - České dráhy vyhlásily soutěž na dodávku až 90 moderních elektrických lokomotiv pro rychlost 200 km/h a provoz v Česku a ve střední Evropě. Národní dopravce uzavře s vítězem výběrového řízení rámcový kontrakt, z něhož hned objedná v 1. etapě dodávku 40 strojů. Ty budou využívány ve vnitrostátní i mezistátní dálkové dopravě. Součástí soutěže je i zajištění desetiletého full service.

Celý článek »

 

Knihovna Českých drah pokračuje s digitalizacíKnihovna Českých drah pokračuje s digitalizací

18.8.2020 - Někdejší Ústřední technická knihovna dopravy, dnes Knihovna ČD, je svým způsobem unikátní a v republice nemá obdoby. Věnuje se odborníkům i veřejnosti. Část z více než sto dvaceti tisíc knih, časopisů, jízdních řádů, map nebo předpisů navíc čeká postupná a složitá digitalizace, která je nyní už v plném proudu. Jde ale o práci na řadu desetiletí. Momentálně je knihovna kvůli čerpání dovolených uzavřená a opět se otevře 1. září.

Celý článek »

 

ČD ukázaly modernizovaný vůz Bdmtee pro PardubickoČD ukázaly modernizovaný vůz Bdmtee pro Pardubicko

17.8.2020 - České dráhy představily 3. července prototyp sériového provedení modernizovaného vozu Bdmtee, o kterém jsme podrobně informovali v Železničáři číslo 7. Slavnostní prezentace se zúčastnili hejtman Pardubického kraje Martin Netolický se svým náměstkem pro dopravu Michalem Kortyšem a také náměstek generálního ředitele Českých drah pro obchod Jiří Ješeta.

Celý článek »

 

V Havířově fungují nové odbavovací prostoryV Havířově fungují nové odbavovací prostory

14.8.2020 - Začátkem července začaly ve stanici Havířov sloužit nové odbavovací prostory pro cestující. Původní odbavovací hala, vystavená v bruselském stylu, je nyní prázdná a po rekonstrukci bude sloužit pro volnočasové aktivity a sport.

Celý článek »

 

Reklamní spot „Punkva“ sklízí úspěchReklamní spot „Punkva“ sklízí úspěch

13.8.2020 - Nová kampaň ČD s hercem Ivanem Trojanem v roli punkera, která od června láká cestující za zábavou i do přírody s aplikací Vlakem na výlet, sklízí úspěchy. Na začátku července 2020 byla reklama otestována ve srovnání s ostatními novými a nejsilněji nasazovanými televizními spoty.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 »

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika