Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Preventivní vlak opět vyjel, představil zásady bezpečného chování

Preventivní vlak opět vyjel, představil zásady bezpečného chování

26.6.2024

Ve spolupráci Správy železnic a Českých drah se už pošestnácté vydal na cestu po republice Preventivní vlak bezpečné železnice. Jeho cílem je přiblížit mladým lidem, jak se chovat v okolí tratí. Interaktivní lekce se tentokrát odehrály na hlavních nádražích v Olomouci, Pardubicích a Plzni.

Preventivní vlak opět vyjel, představil zásady bezpečného chování

„Prevence je klíčová. Každý rok nám to potvrzují statistiky nehod s tragickými následky. Naše mise proto začíná u mladých, které netradiční formou učíme rozpoznat rizika a chránit své životy,“ řekl generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda.
Preventivní vlak je určený žákům ve věku 12 až 18 let. Letos přivezl vzdělávací zážitek na hlavní nádraží v Olomouci, kam dorazil 27. až 28. května. Následovalo zastavení v Pardubicích 29. až 30. května a v Plzni.  Poslední zastávkou jsou České Budějovice. I letos se výuka uskutečnila se zapojením studentů. Nechyběly rovněž osobní zkušenosti ani příběhy tragických nehod, ke kterým na železnici došlo právě kvůli zanedbání základních bezpečnostních pravidel.
„O Preventivní vlak je mezi školami každoročně zájem a je to dobře. Mladí lidé jsou přímo konfrontováni s událostmi, které se na železnici odehrály a neměly dobrý konec. Zároveň se potkají s vyšetřovateli, kteří u těchto případů zasahují,“ připomněl předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Michal Krapinec.
Svou naučnou cestu začali studenti ve speciálním kinovoze, kde byl pro ně připravený hraný dokument s názvem „To nedáš!“ Film vychází z reálných událostí s tragickými následky. Diskuzní vůz potom poskytl prostor pro setkání se zkušenými vyšetřovateli nehod, kteří hovořili o nebezpečných situacích a vysvětlovali, jak jim předcházet. Na závěr pak měli všichni účastníci pod vedením drážních hasičů možnost prakticky si vyzkoušet základy první pomoci.
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Na Královéhradecku vyjede 40 nových jednotekNa Královéhradecku vyjede 40 nových jednotek

16.7.2024 - V Královéhradeckém kraji vyjede 40 zcela nových jednotek za čtyři miliardy korun. České dráhy mohly investovat do moderních vlaků jen díky podpoře Královéhradeckého kraje a uzavření dlouhodobé smlouvy na zajištění dopravní… »

Vlaky ČD během MS v hokeji dopravily desítky tisíc fanoušků k arénám Vlaky ČD během MS v hokeji dopravily desítky tisíc fanoušků k arénám

12.7.2024 - České dráhy, které byly oficiálním dopravcem květnového mistrovství světa v ledním hokeji, zajistily během šampionátu přepravu týmů, rozhodčích, organizátorů i fanoušků mezi místy konání zápasů v Praze a v Ostravě.… »

České dráhy objednaly první bateriové vlakyČeské dráhy objednaly první bateriové vlaky

8.7.2024 - České dráhy a tuzemská společnost Škoda Group uzavřely kontrakt na dodání nových duálních elektricko-bateriových jednotek určených pro českou železnici. Patnáct nových vlaků z této objednávky se objeví na tratích… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika