Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zpravodajství - všechny zprávy

Zpravodajství - všechny zprávy

České dráhy posilují bezpečnost v příměstských vlacíchČeské dráhy posilují bezpečnost v příměstských vlacích

12.10.2023 - České dráhy začátkem září zavedly hlídky ve vybraných příměstských vlacích v Praze a Středočeském kraji. Ve čtyřiceti ranních a večerních vlacích nově dohlíží na bezpečnost šest hlídek. Cílem je mít hlídku ve všech ranních a večerních příměstských linkách. Ty budou zároveň střežit vlaky ve všech obratových stanicích. To vše nejpozději od ledna 2024.

Celý článek »

 

Prodej pozemků na Smíchově byl úspěšně završenProdej pozemků na Smíchově byl úspěšně završen

10.10.2023 - České dráhy a společnost Sekyra Group podepsaly dohodu o odkupu zbývajících pozemků v okolí smíchovského nádraží, na kterých vyrůstá nová pražská čtvrť Smíchov City. Dohoda zahrnuje narovnání podmínek odkupu, které znamená výrazné navýšení ceny za tyto pozemky oproti původní dohodě.

Celý článek »

 

První souprava ComfortJet dorazila na zkušební okruh do VelimiPrvní souprava ComfortJet dorazila na zkušební okruh do Velimi

9.10.2023 - Na zkušební okruh VUZ ve Velimi 11. září přijela první zkrácená souprava ComfortJet složená ze šesti vozů. Začaly tím rozsáhlé zkoušky a schvalování jednotek ComfortJet, na jejichž konci musí jejich dodavatel, konsorcium Siemens Mobility – Škoda Group, získat souhlas pro pravidelný provoz na tratích u nás i v zahraničí.

Celý článek »

 

Smíchovské nádraží čeká velká proměnaSmíchovské nádraží čeká velká proměna

1.10.2023 - Správa železnic hledá zhotovitele stavby pro rekonstrukci stanice Praha-Smíchov. Výsledkem budou zmodernizované koleje a nástupiště, prodloužené podchody pod celou stanicí a také nová lávka, která umožní bezbariérový přístup na jednotlivá nástupiště. Realizace stavby se uskuteční v letech 2024 až 2027, celkové náklady dosahují 5,2 mld. Kč.

Celý článek »

 

Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem Nádraží ve Veleslavíně se přesune pod zem

28.9.2023 - Správa železnic v srpnu vybrala projektanta pro úsek modernizace trati mezi pražským Veleslavínem a Ruzyní. Dokumentaci pro společné povolení vytvoří společnosti SUDOP Praha a Moravia Consult Olomouc za zhruba 212 milionů korun.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika