Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zpravodajství - všechny zprávy

Zpravodajství - všechny zprávy

Tunely na IV. koridoru se pojede dvoustovkouTunely na IV. koridoru se pojede dvoustovkou

17.6.2021 - Práce na čtvrtém koridoru úspěšně pokračují. Tunel Deboreč je prakticky hotový, v mezenském už je dokončena primární klenba a základové pasy, rýsuje se i estakáda u Ješetic. Plánuje se rovněž stavba necelých dvacet kilometrů dlouhého úseku mezi Nemanicemi a Ševětínem s nejdelším železničním tunelem v České republice. Po kompletně opravené trase z Prahy do Českých Budějovic bychom se měli svézt rychlostí 200 km/h za sedm let.

Celý článek »

 

Pokračujeme v dezinfekci vozidelČD pokračují v dezinfekci vozidel

14.6.2021 - Dálková i regionální železniční doprava se s ohledem na rozvolňování a rostoucí mobilitu cestujících postupně vrací k normálu. Obsazenost spojů ČD je nyní v porovnání s běžným stavem na úrovni asi 60 %. České dráhy proto i nadále pokračují ve zvýšené intenzitě úklidu a dezinfekce vozů a souprav, aby co nejvíce ochránily zdraví cestujících i provozních zaměstnanců a zajistily maximální bezpečnost.

Celý článek »

 

ČD Muzeum v Lužné zahájilo sezonuČD Muzeum v Lužné zahájilo sezonu

11.6.2021 - Řada novinek čeká letos na návštěvníky ČD Muzea v Lužné u Rakovníka. Nový je nejen vstupní objekt, změn doznala i zdejší technika. Navíc se bude oslavovat, a to stopadesátileté výročí železnice v Lužné. Své brány muzeum otevřelo v polovině května a brzy vyrazí i historické výletní vlaky.

Celý článek »

 

Z nádražního skladu ČD vznikla kavárna a pražírnaZ nádražního skladu ČD vznikla kavárna a pražírna

10.6.2021 - České dráhy výrazně přispěly k proměně libereckého nádražního skladiště na příjemné společenské místo, které ocenila i porota Soutěže Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje. Jejím absolutním vítězem se stala kavárna a pražírna DOK Nordbeans, vybudovaná právě v části bývalého skladu v majetku ČD. Odbornou veřejnost prostor zaujal především kvalitním architektonickým řešením, díky kterému se z objektu stal moderní prostor citlivě pracující s okolní zástavbou.

Celý článek »

 

 Pandemie poslala Skupinu ČD do čtyřmiliardové ztráty Pandemie poslala Skupinu ČD do čtyřmiliardové ztráty

28.5.2021 - Hospodaření Skupiny České dráhy loni výrazně ovlivnila pandemie Covid-19. Podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) Skupina ČD vykázala konsolidovanou ztrátu 4,1 miliardy korun. Největší propad tržeb zasáhl osobní dopravu. Kvůli opatřením proti šíření Covid-19 meziročně klesl počet cestujících o třetinu na necelých 118 milionů. Velké ztráty však utrpěly i další firmy Skupiny – ČD Travel, DVI a ČD Cargo.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika