Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zpravodajství - všechny zprávy

Zpravodajství - všechny zprávy

Panoramatické vozy vyrazily na spoje Českých drahPanoramatické vozy vyrazily na spoje EuroCity

9.7.2023 - Na trati mezi Břeclaví a Bohumínem na Karvinsku začal 11. června jezdit panoramatický vůz švýcarských spolkových drah SBB. Vozů podobného typu existuje v Evropě pouze dvanáct. Rakouské dráhy ÖBB je po dohodě se švýcarským partnerem SBB nasazují nově na spoje EuroCity Porta Moravica Graz – Břeclav – Ostrava – Przemyśl.

Celý článek »

 

ČD předaly nové Pantery pro VysočinuČD předaly nové Pantery pro Vysočinu

7.7.2023 - Park vozidel Českých drah se rozšířil o dvě nové dvouvozové elektrické jednotky RegioPanter. Ty už od začátku května jezdí na Vysočině a v průběhu června je dopravce oficiálně předal do provozu na tratích v tomto regionu. Zároveň se vlaky při prezentačních jízdách představily odborné i široké veřejnosti. Další čtyři RegioPantery zamíří do regionu během léta.

Celý článek »

 

Prezident Pavel odjel na návštěvu Rakouska railjetem ČDPrezident Pavel odjel na návštěvu Rakouska railjetem ČD

6.7.2023 - Prezident Petr Pavel vyrazil na dvoudenní návštěvu Rakouska, kde ho mimo jiné přijal rakouský prezident Alexander Van der Bellen. Absolvoval rovněž setkání s předsedou rakouské Národní rady Wolfgangem Sobotkou a schůzku s ministryní obrany Klaudií Tannerovou. Pro svou cestu zvolil běžný spoj Českých drah, konkrétně railjet s odjezdem krátce po poledni z hlavního nádraží.

Celý článek »

 

Začal předprodej Jízdenek na létoZačal předprodej Jízdenek na léto

28.6.2023 - České dráhy zahájily 15. června předprodej Jízdenky na léto. Cestující ji mohou využívat pro prázdninové cesty mezi 1. červencem a 31. srpnem. Jízdenka nabízí během své platnosti možnost volného cestování spoji ČD. Do vlaků lze kdekoliv nastoupit a ujet libovolný počet kilometrů.

Celý článek »

 

Začnou první práce rekonstrukci stanice Praha-SmíchovZačnou první práce na rekonstrukci stanice Praha-Smíchov

25.6.2023 - První část rekonstrukce stanice Praha-Smíchov může začít, Správa železnic už vybrala zhotovitele prací. Stala se jím společnost STRABAG Rail, která předložila nabídku ve výši 60,8 milionu korun bez DPH. Hlavní náplní první etapy rekonstrukce bude odstranění části kolejiště a demontáž ocelové lávky, která vede přes koleje do Radlické ulice.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika