Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zpravodajství - všechny zprávy

Zpravodajství - všechny zprávy

Z nádražního skladu ČD vznikla kavárna a pražírnaZ nádražního skladu ČD vznikla kavárna a pražírna

10.6.2021 - České dráhy výrazně přispěly k proměně libereckého nádražního skladiště na příjemné společenské místo, které ocenila i porota Soutěže Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje. Jejím absolutním vítězem se stala kavárna a pražírna DOK Nordbeans, vybudovaná právě v části bývalého skladu v majetku ČD. Odbornou veřejnost prostor zaujal především kvalitním architektonickým řešením, díky kterému se z objektu stal moderní prostor citlivě pracující s okolní zástavbou.

Celý článek »

 

 Pandemie poslala Skupinu ČD do čtyřmiliardové ztráty Pandemie poslala Skupinu ČD do čtyřmiliardové ztráty

28.5.2021 - Hospodaření Skupiny České dráhy loni výrazně ovlivnila pandemie Covid-19. Podle Mezinárodních standardů účetního výkaznictví (IFRS) Skupina ČD vykázala konsolidovanou ztrátu 4,1 miliardy korun. Největší propad tržeb zasáhl osobní dopravu. Kvůli opatřením proti šíření Covid-19 meziročně klesl počet cestujících o třetinu na necelých 118 milionů. Velké ztráty však utrpěly i další firmy Skupiny – ČD Travel, DVI a ČD Cargo.

Celý článek »

 

Můj vlak pomůže s nákupem SMS jízdenek do MHDMůj vlak pomůže s nákupem SMS jízdenek do MHD

27.5.2021 - Mobilní aplikace Českých drah Můj vlak nově nabízí funkci, která ještě více usnadní zákazníkům cestování. Díky poslední aktualizaci, která je již dostupná, si lidé jednoduše zakoupí SMS jízdenky na městskou hromadnou dopravu v šestnácti městech po celé republice.

Celý článek »

 

ČD Bike: Roste zájem o elektrokolaČD Bike: Roste zájem o elektrokola

25.5.2021 - České dráhy s nástupem května zahájily novou sezonu půjčoven ČD Bike. V půjčovnách jsou k dispozici nejen horská, treková či krosová kola, ale i elektrokola a koloběžky. Samozřejmostí je bezchybný servis, možnost zapůjčení nezbytných doplňků a příznivé ceny zápůjček.

Celý článek »

 

Depa v Praze propojila nová spojkaDepa v Praze propojila nová spojka

28.4.2021 - Významnou úsporu nákladů a vyšší efektivitu při údržbě a opravách vlaků Českých drah přinese nové propojení mezi středisky údržby v pražské Michli (Praha Jih) a ve Vršovicích. Dopravce ho vybudoval jako vlastní alternativu ke kolejím Správy železnic, které mají omezenou kapacitu a za jejichž použití při přesunech mezi depy musí platit.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika