Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zpravodajství - všechny zprávy

Zpravodajství - všechny zprávy

Motorová lokomotiva pro Osoblažku je zpět na kolejíchMotorová lokomotiva pro Osoblažku je zpět na kolejích

2.4.2024 - Po dlouhodobé opravě se na úzkorozchodnou dráhu, která vede z Třemešné do Osoblahy ve Slezsku a patří k významným turistickým lákadlům, počátkem března vrátila druhá motorová lokomotiva 705.914. Ta byla po opravě u společnosti CZ LOKO přepravena domů na úzkorozchodnou dráhu Třemešná ve Slezsku - Osoblaha.

Celý článek »

 

Dopravce převzal další VectronyFlotilu hnacích vozidel Českých drah posílila trojice Vectronů

1.4.2024 - Park hnacích vozidel Českých drah posílila na začátku března trojice dalších moderních lokomotiv Siemens Vectron od leasingové společnosti RSL. Jedná se už o 33, 34 a 35 lokomotivu poskytnutou touto firmou. RSL má letos poskytnout ČD celkem 22 nových strojů Siemens Vectron. Celkový počet provozovaných vozidel na konci roku stoupne na 50 od RSL, 10 kusů poskytuje firma ELL a jeden Vectron patří přímo Českým drahám.

Celý článek »

 

Kamery na přejezdu ve Vendryni zachytily téměř 300 přestupkůKamery na přejezdu ve Vendryni zachytily téměř 300 přestupků

23.3.2024 - Od začátku loňského roku funguje kamerový systém na železničním přejezdu ve Vendryni. Do jeho závěru zaznamenal celkem 280 přestupků řidičů; viníci vjeli na koleje v době, kdy spuštěna výstražná signalizace. Následné pokutování hříšníků na základě záznamů z kamer provádí městský úřad v Třinci, který už vybral částku 682 tisíc korun.

Celý článek »

 

Ve vlacích ČD lidé nechali přes 18 tisíc předmětůVe vlacích ČD lidé nechali přes 18 tisíc předmětů

21.3.2024 - Obraz, meč nebo sušák na prádlo. I takové předměty cestující zapomněli v uplynulém roce ve vlacích Českých drah. Za celý rok 2023 bylo evidováno 18 640 nalezených předmětů. Celkem 9 463 věcí se podařilo vrátit majitelům, dalších více než 4 600 nalezených předmětů bylo odevzdáno na úřad příslušné obce.

Celý článek »

 

Království železnic spouští prodej vstupenek on-lineKrálovství železnic spouští prodej vstupenek on-line

18.3.2024 - Inflace trápí nás všechny a výjimkou není ani pražské Království železnic, které muselo pro letošní rok upravit ceny směrem vzhůru. Dobrou zprávou je, že díky nově spuštěnému on-line prodeji vstupenek se můžete do Království podívat levněji než dříve.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika