Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zpravodajství - všechny zprávy

Zpravodajství - všechny zprávy

ČD v létě posílí spojení mezi Prahou a BerlínemČD v létě posílí spojení mezi Prahou a Berlínem

10.4.2024 - České dráhy společně s německým dopravcem Deutsche Bahn rozšíří na letní sezonu provoz vlaků mezi Prahou a Berlínem. Pro cestu mezi oběma metropolemi cestujícím nabídnou od 10. června až do 15. září 2024 každý den dodatečný spoj prostřednictvím vlaku EuroCity Berliner.

Celý článek »

 

Přes tisícovku policistů využívá výhodnější jízdnéPřes tisícovku policistů využívá výhodnější jízdné

9.4.2024 - V rámci společného projektu Českých drah a Policie ČR mají policisté už rok možnost výhodněji cestovat vlaky dopravce. Cenově výhodnější In Karty si za tu dobu pořídilo více než 1 100 příslušníků policejního sboru. Přítomnost policistů také pomáhá vlakovému personálu při řešení incidentů.

Celý článek »

 

Začala instalace ETCS do RegioSpiderůZačala instalace ETCS do RegioSpiderů

7.4.2024 - Dalším vozidlem Českých drah, u něhož dopravce nedávno začal s instalací evropského zabezpečovače ETCS, se staly motorové vozy Stadler RegioShuttle RS1 řady 841 a 841.2. Cestující je z tuzemských tratí dobře znají pod obchodním názvem RegioSpider.

Celý článek »

 

ČD zajistí provoz vlaků Moravia na jižní Moravě ČD zajistí provoz vlaků Moravia na jižní Moravě

5.4.2024 - České dráhy uspěly ve výběrovém řízení na provozování nových vlaků Moravia na nejvytíženějších regionálních linkách S2 a S3 v okolí Brna od letošního prosince na dalších deset let. Podaly nejnižší cenovou nabídku a uspěly tak v konkurenci dalších uchazečů, jimiž byly RegioJet a Arriva.

Celý článek »

 

Třetina třívozových jednotek RegioPanter je už v provozu Třetina třívozových jednotek RegioPanter je už v provozu

3.4.2024 - České dráhy převzaly od společnosti Škoda Group už dvacátou třívozovou jednotku RegioPanter řady 640.2 druhé generace. Podobně jako většina dosud dodaných vlaků zamířila do Olomouckého kraje, kde obslouží linky Šumperk – Uničov – Olomouc – Přerov – Vyškov na Moravě, Kouty nad Desnou – Zábřeh na Moravě – Olomouc – Prostějov – Nezamyslice a Olomouc – Přerov – Hranice na Moravě – Vsetín.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika