Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zpravodajství - všechny zprávy

Zpravodajství - všechny zprávy

Čtyřkolák láká na výlety v okolí PrahyČtyřkolák láká na výlety v okolí Prahy

2.7.2021 - České dráhy ve spolupráci s hlavním městem Prahou a Středočeským krajem připravily na letní sezonu jízdy nostalgických vlaků do okolí metropole a do Posázaví. Akce nazvaly příznačně – Párou Prahou a Párou Posázavím. V případě akce Párou Prahou si nenechaly zážitek ujít stovky lidí. Souprava historických vozů v čele s parní lokomotivou 434.2186 vyvezla výletníky ze Smíchova Prokopským údolím a Pražským Semmeringem až do Hostivic a zpět.

Celý článek »

 

Výstavba haly v Plzni je v poloviněVýstavba haly v Plzni je v polovině

23.6.2021 - Výstavba haly v areálu Oblastního centra údržby (OCÚ) Západ Českých drah v Plzni je ve své polovině. Moderní opravárenské zázemí pro údržbu a opravy nabídne 400 metrů kolejí, portálový jeřáb s nosností 5 tun a další technické komponenty. České dráhy tak zefektivní údržbu moderních bezbariérových jednotek řady 650 RegioPanter, 844 RegioShark a dalších souprav, které nebude nutné rozpojovat.

Celý článek »

 

Tunely na IV. koridoru se pojede dvoustovkouTunely na IV. koridoru se pojede dvoustovkou

17.6.2021 - Práce na čtvrtém koridoru úspěšně pokračují. Tunel Deboreč je prakticky hotový, v mezenském už je dokončena primární klenba a základové pasy, rýsuje se i estakáda u Ješetic. Plánuje se rovněž stavba necelých dvacet kilometrů dlouhého úseku mezi Nemanicemi a Ševětínem s nejdelším železničním tunelem v České republice. Po kompletně opravené trase z Prahy do Českých Budějovic bychom se měli svézt rychlostí 200 km/h za sedm let.

Celý článek »

 

Pokračujeme v dezinfekci vozidelČD pokračují v dezinfekci vozidel

14.6.2021 - Dálková i regionální železniční doprava se s ohledem na rozvolňování a rostoucí mobilitu cestujících postupně vrací k normálu. Obsazenost spojů ČD je nyní v porovnání s běžným stavem na úrovni asi 60 %. České dráhy proto i nadále pokračují ve zvýšené intenzitě úklidu a dezinfekce vozů a souprav, aby co nejvíce ochránily zdraví cestujících i provozních zaměstnanců a zajistily maximální bezpečnost.

Celý článek »

 

ČD Muzeum v Lužné zahájilo sezonuČD Muzeum v Lužné zahájilo sezonu

11.6.2021 - Řada novinek čeká letos na návštěvníky ČD Muzea v Lužné u Rakovníka. Nový je nejen vstupní objekt, změn doznala i zdejší technika. Navíc se bude oslavovat, a to stopadesátileté výročí železnice v Lužné. Své brány muzeum otevřelo v polovině května a brzy vyrazí i historické výletní vlaky.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika