Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zpravodajství - všechny zprávy

Zpravodajství - všechny zprávy

Restaurační vozy Českých drah lákají na nové menuRestaurační vozy Českých drah lákají na nové menu

18.7.2023 - Pórková polévka, cuketové placky s uzeným sýrem, šťouchané brambory a nakládaná zelenina, španělský ptáček s jasmínovou rýží nebo koláč s rybízem a rebarborou, s mandlovou drobenkou, sypaný čokoládou. To jsou novinky, které cestujícím od konce května nabízí ČD Restaurant.

Celý článek »

 

Začala preventivní bezpečnostní kampaň na železniciZačala preventivní bezpečnostní kampaň na železnici

16.7.2023 - Pod záštitou Ministerstva dopravy ČR podepsali zástupci Správy železnic, Českých drah a Drážního úřadu memorandum o dlouhodobé spolupráci s cílem řešit neubývající počty úrazů na železnici. Zároveň tak symbolicky zahájili preventivní bezpečnostní kampaň, která přiblíží rizika nepozorného chování v blízkosti železnice.

Celý článek »

 

ČD obhájily provoz na lince z Plzně do Karlových Varů ČD obhájily provoz na lince z Plzně do Karlových Varů

13.7.2023 - České dráhy budou od prosince letošního roku dalších patnáct let zajišťovat provoz spěšných vlaků na lince Plzeň – Karlovy Vary. Cena za vlakokilometr je 137,27 Kč a roční rozsah kontraktu je skoro 824 tisíc kilometrů. Výběr na konci června schválili radní Plzeňského a Karlovarského kraje.

Celý článek »

 

Vyjely první jednotky RegioPanter druhé generaceVyjely první jednotky RegioPanter druhé generace

12.7.2023 - České dráhy nasadily na trať č. 290 Olomouc – Uničov – Šumperk koncem června tři nejnovější třívozové soupravy RegioPanter. Vlaky nesou polepy Olomouckého kraje. Další jednotky Regio­Panter řady 640, jejichž výrobcem je Škoda Group, postupně dorazí ve druhé polovině roku a na začátku roku 2024. Celkově jich v Olomouckém kraji bude jezdit na tratích v elektrické trakci 27.

Celý článek »

 

Budova hlavního nádraží v Plzni se letos otevře veřejnosti Budova hlavního nádraží v Plzni se letos otevře veřejnosti

11.7.2023 - Památkově chráněná budova hlavního nádraží v Plzni z roku 1907 se letos otevře po rekonstrukci veřejnosti. Všechny prostory pro cestující pak budou plně v provozu v prosinci. Náklady dva roky trvající opravy přesáhnou 700 milionů korun.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika