Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zpravodajství - všechny zprávy

Zpravodajství - všechny zprávy

ILCAD se zaměřil na nepozornost ILCAD se zaměřil na nepozornost

19.7.2021 - Na železničních přejezdech se za prvních pět měsíců roku stalo 66 nehod. To představuje v meziročním srovnání třetinové navýšení. O život při nich přišlo 15 lidí. Na tyto tragédie už před časem zareagovala Mezinárodní železniční unie (UIC) a iniciovala vznik Mezinárodního dne bezpečnosti na železničních přejezdech ILCAD. Správa železnic pak v rámci kampaně každý rok připomíná, jak se mají řidiči při projíždění přejezdů chovat a jaké jsou následky střetů.

Celý článek »

 

Legiovlak opět projíždí republikouLegiovlak opět projíždí republikou

15.7.2021 - Projekt Československé obce legionářské, který je věrnou replikou legionářského vlaku z období let 1918–1920, kdy se na Transsibiřské magistrále odehrávaly válečné operace čs. legií, se letos představil už na jihu Čech. Pokračovat bude do Prahy a vybraných měst na Vysočině a v krajích Středočeském, Královéhradeckém, Pardubickém, Libereckém, Olomouckém, Moravskoslezském a Jihomoravském. Svou pouť zakončí v Plzni, kde se představí od 23. 11. do 5. 12.

Celý článek »

 

Na kartu ODISku lze nově umístit aplikace Českých drahNa kartu ODISku lze nově umístit aplikace Českých drah

12.7.2021 - Spolupráce mezi Českými drahami a Koordinátorem ODIS, který spravuje Integrovaný dopravní systém Moravskoslezského kraje ODIS, pokračuje. Novinkou je umístění aplikací a produktů ČD na dopravní čipovou kartu ODISka. Ta se tak stává plnohodnotnou alternativou k In Kartě. První etapa společného projektu odstartovala už letos v lednu, od kdy je možné při nákupu elektronické jízdenky ČD využít ODISku jako nosič eTiketů.

Celý článek »

 

České dráhy obhájily rating na úrovni Baa2České dráhy obhájily rating na úrovni Baa2

8.7.2021 - Národní dopravce podle hodnocení mezinárodní ratingové agentury Moody´s obhájil rating na úrovni Baa2 se stabilním výhledem. Analytici ve zveřejněné zprávě zmiňují silnou pozici Českých drah na trhu, dobrou předvídatelnost tržeb díky uzavřeným dlouhodobým smlouvám s objednateli veřejné dopravy i nastavená opatření firmy, která mají za cíl snížit dopady pandemie koronaviru.

Celý článek »

 

Na renovaci Albatrosa se mohou podílet i fanoušciNa renovaci Albatrosa se mohou podílet i fanoušci

2.7.2021 - Parní lokomotiva 498.112 Albatros, vyrobená v roce 1955, podstupuje v České Lípě náročnou rekonstrukci do vystavovatelného stavu. Před zahájením renovace chyběla lokomotivě řada podstatných komponentů. Pro velký zájem ze strany fanoušků připravily České dráhy ve spolupráci s Nadací Okřídlené Kolo pro zájemce nově možnost přispět na sbírkový účet, a cíleně tak pomoci k renovaci tohoto unikátního stroje.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika