Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zpravodajství - všechny zprávy

Zpravodajství - všechny zprávy

Popradský Papagáj byl hlavním tahounem jízd kolem České LípyPopradský Papagáj byl hlavním tahounem jízd kolem České Lípy

8.6.2024 - Česká Lípa hostila první květnovou sobotu za mimořádného zájmu návštěvníků sraz historických vozidel v tamějším depu. Největší hvězda na něj dorazila dokonce až ze slovenského Popradu.

Celý článek »

 

Výroční zpráva Skupiny ČD letos vyšla jen onlineVýroční zpráva Skupiny ČD letos vyšla jen online

7.6.2024 - Výroční zpráva Skupiny ČD v tištěné podobě je od letošního roku minulostí. České dráhy zveřejňují hospodaření za uplynulý rok tradičně na jaře, tentokrát to bylo 25. dubna. Loňský rok se přitom zapsal svým ziskem do historie Skupiny jako rekordní. A do historie se zapíše také tím, že výroční zpráva už nešla do tisku, tak jako tomu dosud bylo zvykem, ale je dostupná pouze online.

Celý článek »

 

V Bohumíně skončila obnova vagonu řady Aee140V Bohumíně skončila obnova vagonu řady Aee140

5.6.2024 - Ve Středisku údržby Bohumín byla nedávno úspěšně dokončena obnova vagonu řady Aee140, konkrétně vozu 61 54 19-70 013-8. Jedná se o první případ takto vysokého stupně údržby vozidel v OCÚ Východ.

Celý článek »

 

Na trati z Brna do Střelic už jezdí RegioPanteryNa trati z Brna do Střelic už jezdí RegioPantery

4.6.2024 - České dráhy ve spolupráci s Jihomoravským krajem nasadily od konce dubna na linku S4 z Brna do Střelic bezbariérové vlaky RegioPanter. Moderní klimatizované jednotky nahradily starší motorové vlaky. Podstatně se tak zvýšil komfort, zavedly nové služby a zjednodušilo cestování pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace, jako jsou nevidomí, osoby na vozíku, senioři či děti.

Celý článek »

 

Pendolino s ETCS vyrazilo do provozuPendolino s ETCS vyrazilo do provozu

2.6.2024 - Do první sériové jednotky řady 680-005 Pendolino byla úspěšně nainstalována palubní jednotka ETCS. Dceřiná společnost Českých drah ČD-Telematika ji 7. května vrátila dopravci k opětovnému užívání do provozu. Tedy právě včas, aby mohla být nasazována na fanouškovské spoje v rámci Mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2024.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika