Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zpravodajství - všechny zprávy

Zpravodajství - všechny zprávy

Mikuláš hromadou sněhu potěšil dětiMikuláš hromadou sněhu potěšil děti

21.1.2024 - Na začátku prosince se napříč republikou uskutečnily oblíbené mikulášské jízdy, v jejichž čele stanuly rozličné zajímavé stroje z flotily Českých drah. Z pražských Vršovic premiérově do Libčic nad Vltavou a tradičně do Týnce nad Sázavou vyrazil domácí Čtyřkolák s historickou soupravou, stejný víkend mu navíc sekundoval Čertohráček, tedy dočasně zvlčilý Cyklohráček.

Celý článek »

 

Secesní interiéry Fantovy budovy opět září novotouSecesní interiéry Fantovy budovy opět září novotou

19.1.2024 - Na pražském hlavním nádraží se začátkem prosince pro veřejnost otevřely zrekonstruované prostory historické Fantovy budovy. Rekonstrukce začala na podzim 2021. Letos se v budově začnou pro zájemce konat pravidelné komentované prohlídky.

Celý článek »

 

ETCS otestuje zátěžová simulace na koridoruETCS otestuje zátěžová simulace na koridoru

17.1.2024 - Kvůli přetrvávajícím problémům při pilotním provozu ETCS na jednokolejné trati z Olomouce do Uničova se funkčnost automatického zabezpečovacího systému do poloviny ledna otestuje v simulovaném provozu na některém z hlavních železničních koridorů v ČR. Na vytíženém úseku se uskuteční zátěžová simulace technologie.

Celý článek »

 

Kraj ocenil zachránce z hořícího vlaku po střetu v OlomouciKraj ocenil zachránce z hořícího vlaku po střetu v Olomouci

16.1.2024 - Loni v říjnu se na přejezdu v olomoucké čtvrti Bělidla srazil kamion s osobním vlakem. Ten po nárazu částečně vykolejil a začal hořet. O záchranu cestujících z hořícího vlaku se zasloužili dva muži, jedním z nich byl i vlakvedoucí Českých drah Roman Juřena. Za obětavou pomoc ho ocenil hejtman Josef Suchánek a krajský ředitel hasičů Karel Kolářík.

Celý článek »

 

České dráhy mají kolektivní smlouvu na rok 2024České dráhy mají kolektivní smlouvu na rok 2024

14.1.2024 - Největší český železniční dopravce začátkem prosince uzavřel jednání s odborovými centrálami o Podnikové kolektivní smlouvě na rok 2024. Podpis dohody znamená zajištění růstu mezd a zachování sociálních jistot v hospodářsky složitém období, které má vliv na firmu i její zaměstnance.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika