Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Zpravodajství - všechny zprávy

Zpravodajství - všechny zprávy

ČD Cargo nasadilo svůj první duální VectronČD Cargo nasadilo svůj první duální Vectron

15.5.2024 - Park hnacích vozidel naší dceřiné společnosti ČD Cargo posílila na začátku dubna lokomotiva s číslem 248.082. Jedná se o Vectron Dual Mode od výrobce vozidel Siemens, tedy o lokomotivu stejného typu, jakou ČD Cargo testovalo ve zkušebním provozu v loňském roce.

Celý článek »

 

České dráhy v Benešově předvedly první RegioPanter pro PIDČeské dráhy v Benešově předvedly první RegioPanter pro PID

14.5.2024 - V železniční stanici Benešov u Prahy a v přilehlém autobusovém terminálu se třetí dubnovou sobotu uskutečnil Regionální den PID. Téměř po celý den se návštěvníci mohli svézt historickými autobusy a speciálními vlaky. Nechyběla historická jednotka řady 451 Žabotlam, která jezdila mezi Prahou a Benešovem, motorové vozy M 131.1 Hurvínek a M 240.1 Singrovka.

Celý článek »

 

Cheb se rozloučil s výtopnouCheb se rozloučil s výtopnou

12.5.2024 - Obměna vozového parku Českých drah podněcuje potřebu další modernizace údržbového zázemí. V případě chebského depa znamená výstavba nové opravárenské haly nutnost rozloučit se s původní severní výtopnou z předminulého století.

Celý článek »

 

ČD spustily novou kampaň, Ivan Trojan je v roli robotaČD spustily novou kampaň, Ivan Trojan je v roli robota

11.5.2024 - Do online prostoru zamířil počátkem dubna nový reklamní spot Českých drah. Cílem kampaně je ukázat komfort a služby, které moderní vlaky nabízejí. V hlavní roli se představuje opět Ivan Trojan. A protože velkým tématem je umělá inteligence, představuje se tentokrát známý herec v roli chytrého robota, který má na všechno odpověď.

Celý článek »

 

Na nové jednotce RegioFox se školí další strojvedoucíNa nové jednotce RegioFox se školí další strojvedoucí

10.5.2024 - Školení zaměstnanců na nové vlaky pokračuje. Kromě strojvedoucích z Havlíčkova Brodu se školí na jednotky RegioFox také strojvedoucí z Pardubic. Slouží k tomu vozidlo 847.007 v barevném nátěru PID z depa v Rakovníku, vyrobené pro Středočeský kraj. Od pondělí do pátku se vlak objevuje na třech párech spojů mezi Havlíčkovým Brodem a Pardubicemi.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika