Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / Zahraničí - všechny zprávy

Zahraničí - všechny zprávy

ÖBB vstupují na železnici v NěmeckuÖBB vstupují na železnici v Německu

26.11.2023 - Britská společnost Go-Ahead Group v říjnu souhlasila s prodejem svého podnikání v Německu Rakouským spolkovým drahám (ÖBB), což dopravci premiérově umožnilo vstoupit na německý trh závazkové železniční dopravy. Očekává se, že se dohodu podaří dokončit letos a Go-Ahead bude i nadále fungovat jako nezávislá společnost.

Celý článek »

 

Škoda Group dodá 30 elektrických vlaků do UzbekistánuŠkoda Group dodá 30 elektrických vlaků do Uzbekistánu

25.11.2023 - Zástupci výrobce Škoda Group podepsali kontrakt s Uzbeckými státními drahami na dodávku 30 elektrických vlaků v hodnotě 320 milionů eur. Uzavřená dohoda představuje největší zakázku, kterou česká společnost v Uzbekistánu dosud získala. Podpisu smlouvy se v Plzni zúčastnil premiér Uzbe­kistánu Abdull Aripov a ministr doprav Ilkhom Makhkamov.

Celý článek »

 

Slováci předvedli nového PanteraSlováci předvedli nového Pantera

18.11.2023 - Cestování po železnici na východním Slovensku už brzy zpříjemní devět nových elektrických jednotek řady 660 zvaných Panter od firem Škoda Group a ŽOS Trnava. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v říjnu předvedla první dokončený vlak, který nedávno úspěšně absolvoval technicko-bezpečnostní zkoušku. Objeví se na tratích na východě země.

Celý článek »

 

Oprava drážďanské nádražní haly pokračuje Oprava drážďanské nádražní haly pokračuje

31.10.2023 - Na drážďanském hlavním nádraží pokračuje obnova haly nad nástupišti. Začala v roce 2022, rozdělená je do několika etap a skončí v roce 2025. Investici ve výši 44 milionů eur spolufinancuje spolková vláda, Sasko a DB AG.

Celý článek »

 

Jízdní řád 2024 v Evropě: Více vlaků a řada omezeníJízdní řád 2024 v Evropě: Více vlaků a řada omezení

30.10.2023 - Evropské železnice v roce 2024 čeká další rozšíření nabídky spojů, ale zároveň obrovská výluková činnost, což bude znamenat dočasné prodloužení cestovních časů a také odříkání vlaků. Kromě toho bude pokračovat významná obnova dálkových vlaků a další odklon od klasických vozů k uceleným jednotkám.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika