Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / Zahraničí - všechny zprávy

Zahraničí - všechny zprávy

Jednotky Avril překonaly rychlost 360 km/hJednotky Avril překonaly rychlost 360 km/h

2.8.2021 - Elektrické jednotky Avril od společnosti Talgo při homologačních zkouškách překročily rychlost 360 km/h. Milníku dosáhly mezi španělskými městy Venta de Baños a Burgos. Vlaky chce třicet let využívat dopravce Renfe na mezinárodních spojích mezi Španělskem a Francií. Objednal jich třicet.

Celý článek »

 

Turci převzali poslední jednotku VelaroTurci převzali poslední jednotku Velaro

29.7.2021 - Turecké státní dráhy (TCDD) nedávno převzaly poslední objednanou vysokorychlostní jednotku Velaro od společnosti Siemens Mobility. Celkem dopravce v letech 2013 až 2019 obdržel 19 těchto vlaků. Od letošního června je tak celá flotila Velar k dispozici pro komerční dopravu, přičemž v provozu jsou nyní nasazeny všechny jednotky, a to na dvou tratích z Ankary.

Celý článek »

 

Provoz v Horehroní posílí nové jednotkyProvoz v Horehroní posílí nové jednotky

29.6.2021 - Provoz na úzkorozchodné Čiernohronské železnici (ČHŽ) doplní elektrické jednotky, které provozovatel dráhy pořídil ve Švýcarsku. Vozy by měly zároveň přispět ke startu Integrovaného dopravního systému Bánskobystrického kraje (BBSK) a rozvoji ekologické dopravy. Soupravy mají za sebou i poměrně náročnou logistickou operaci.

Celý článek »

 

Nightjety vyrazily i do AmsterodamuNightjety vyrazily i do Amsterodamu

28.6.2021 - Rakouské spolkové dráhy (ÖBB) propojily nočním vlakem Vídeň s Amsterodamem. Cesta sice zabere 14 hodin, vlak však zanechá daleko nižší uhlíkovou stopu. A právě na tento argument ÖBB vsadily. Jde totiž o ekologickou alternativu k letadlům. Vlak například zastaví v Linci, Pasově, Norimberku nebo na frankfurtském letišti.

Celý článek »

 

Francouzi zmodernizují regionální soupravyFrancouzi zmodernizují regionální soupravy

2.6.2021 - Dceřiná společnost francouzských národních železnic SNCF Voyageurs zahájila projekt modernizace regionálních souprav TER – Transport express régional. V letech 2022 až 2031 kompletní obnovou projde 40 procent vozidel celé flotily regionálních vlaků. Celkem půjde o 931 jednotek.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika