Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zahraničí / Zahraničí - všechny zprávy

Zahraničí - všechny zprávy

Švýcaři investují miliardy do dalších jednotek FlirtŠvýcaři investují miliardy do dalších jednotek Flirt

6.12.2021 - Švýcarské spolkové dráhy SBB se rozhodly výrazně omladit svůj vozidlový park. V následujících letech se společně se svými dceřinkami Thurbo a RegionAlps zaměří na regionální dopravu, pro niž pořídí 286 nových nízkopodlažních elektrických jednotek od domácí firmy Stadler. Ta dostala přednost před konkurenčními společnostmi Alstom a Siemens.

Celý článek »

 

Slovenský dopravce ZSSK nasazuje nové restaurační vagony Slovenský dopravce ZSSK nasazuje nové restaurační vagony

3.12.2021 - Železničná spoločnosť Slovenska (ZSSK) začíná postupně zařazovat do svých rychlíků R 6xx Tatran šestici rekonstruovaných restauračních vozů řady WRmz. Ty cestujícím nabídnou vysoký standard cestování nejen díky komfortnímu svezení, ale i díky nové koncepci jídelního menu, vycházející ze světové gastronomie. První vůz vyjel na Tatranu v září, další by měly najíždět v roce 2022.

Celý článek »

 

ÖBB představily nové lehátkové vozyÖBB představily nové lehátkové vozy

2.12.2021 - Rakouské spolkové dráhy (ÖBB) posilují v segmentu noční dálkové dopravy. Nedávno představily klasické osobní vozy řady Bmz přestavěné na multifunkční lehátkové tak, aby technicky i designově ladily s moderními Nightjety. Rekonstrukci zajišťuje společnost ÖBB Technische Services. První vagony vyjedou v prosinci na linku z Vídně do Bregenzu.

Celý článek »

 

ZSSK si pořídí 9 nových RegioPanterů, dalších 11 může následovatZSSK si pořídí 9 nových RegioPanterů, dalších 11 může následovat

5.11.2021 - Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) podepsala na začátku září smlouvu s konsorciem firem Škoda Transportation a ŽOS Trnava na nákup nových elektrických jednotek. Předmětem kontraktu je dodání devíti elektrických jednotek s možnou opcí na dalších 11 kusů. Prvních devět nových čtyřvozových RegioPanterů se objeví na tratích v Košickém a Prešovském kraji. Flotila těchto jednotek se na Slovensku rozroste až na 34 a v případě uplatnění opce až na 45. Prvních devět jednotek výrobce dodá do konce roku 2023 a další dle objednávky. Hodnota zakázky včetně opce je téměř 170 milionů eur, tedy zhruba 4,3 miliardy korun.

Celý článek »

 

Španělé testují nejtišší a nejrychlejší rychlovlakŠpanělé testují nejtišší a nejrychlejší rychlovlak

4.11.2021 - Do Španělska dorazila nová vysokorychlostní jednotka ETR 1000. Společnost Intermodalidad de Levante (ILSA) zahájila testování vlaku s maximální rychlostí 360 km/h. Příští rok by měla začít nabízet své služby a stát se tak třetím dopravcem v zemi s vysokorychlostními spoji a zároveň prvním soukromníkem v tomto segmentu dopravy.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika