Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Zpravodajství / Jídelní lístek ve vlacích ČD prozradí nutriční složení pokrmů

Jídelní lístek ve vlacích ČD prozradí nutriční složení pokrmů

22.1.2015 – autor: PETR SLONEK

Co přesně obsahuje talíř s jídlem, konkrétně jeho nutriční složení, se nyní snadno dozvědí cestující na železnici. Společnost JLV, která dlouhodobě zajišťuje gastronomické služby ve vlacích Českých drah, přichází s touto možností v rámci představení nové zimní sezonní nabídky. Argumentuje přitom zejména příklonem ke zdravější výživě.

Jídelní lístek ve vlacích ČD prozradí nutriční složení pokrmů

Ačkoli je zdravé stravování v současnosti na postupu, nejčastěji si cestující v jídelních vozech podle garanta nabídky a šéfa představenstva Svazu kuchařů Jaroslava Sapíka stále objednávají klasickou svíčkovou.

S čím se tedy letos můžete setkat ve vozech JLV? Sezonní novinkou na jídelních lístcích Českých drah jsou například klasický roastbeef s křenem a odlehčenou majonézou, kachní prsa podávaná se špeclemi nebo hovězí plec s houbovou omáčkou a krupicovošpenátovým nákypem. Nabídku dále doplňuje dýňová polévka, která byla v Čechách v minulosti velice rozšířená a v posledních pěti letech zažívá návrat, nebo vanilková bábovka s kousky čokolády a omáčkou z černého rybízu.

Na video z představení nové zimní sezonní nabídky se můžete podívat zde https://www.youtube.com/watch?v=6nOArR_SPp4


Průměrné hodnocení (3 hlasů): 2.33

Další články této rubriky

ČD pomáhají s trasováním nakažených koronaviremČD pomáhají s trasováním nakažených koronavirem

23.11.2020 - Zaměstnanci Českých drah, ale i další lidé ze Skupiny ČD prošli v říjnu online školením pro trasování. Poté se více než padesátka proškolených zaměstnanců aktivně zapojila do trasování kontaktů v rámci Chytré karantény.… »

Na koleje vyjel čtvrtý StadlerVýsledky hospodaření ovlivnila pandemie

29.10.2020 - Hospodaření Skupiny České dráhy letos negativně ovlivnila pandemie koronaviru. Po zavedení opatření proti šíření nemoci se snížila mobilita obyvatel i přeprava zboží po železnici. Skupina ČD tak podle Mezinárodních standardů… »

ČD chystají další velké investiceČD chystají další velké investice

22.10.2020 - České dráhy hodlají v dalších pěti letech dále investovat do obnovy vozidlového parku, rekonstrukce a výstavby zázemí a ETCS. Na šestém ročníku Železniční konference Pardubice 2020, která se prvně uskutečnila i formou on-line… »

 

Všechny články rubriky Zpravodajství

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika