Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Téma / Téma - všechny zprávy

Téma - všechny zprávy

Vectrony s Taurusy obsazují trůnVectrony s Taurusy obsazují trůn

28.2.2022 - InterJety, elektrické jednotky rodiny Panter, objednané motorové jednotky či bezmála dvě stovky nových osobních vozů pro rychlost 230 km/h. Výčet moderní techniky, která je nebo brzy bude pýchou vozidlového parku ČD. V posledních dekádě se ale výrazně proměňuje i flotila lokomotiv. Dopravce pomalu vyřazuje stroje řady 150.2, do důchodu se chystají také zástupkyně řad 151 anebo 371. Nahrazují je především Taurusy a Vectrony. Přinášíme přehled techniky a odpověď na otázku, která trakce bude mít u ČD v budoucnu hlavní slovo.

Celý článek »

 

České dráhy z opravárenství udělají byznysČeské dráhy z opravárenství udělají byznys

24.1.2022 - Zejména ČD budou zanedlouho sloužit už dvě správkárenské haly. Po objektu v maloměřickém OCÚ nová hala vyrostla také v Plzni. Opravárenství by se mělo v nejbližších letech stát další významnou obchodní činností národního dopravce. V plánu je i vznik nové dceřiné společnosti ČD Servis a sloučení s dceřinou společností DPOV. Kde vyrostou další haly a jaké další plány ČD mají?

Celý článek »

 

Jízdní řád 2022: České dráhy nasadí nová vozidlaJízdní řád 2022: České dráhy nasadí nová vozidla

9.12.2021 - Nový jízdní řád bude ve znamení postupného nasazování zcela nových anebo modernizovaných vozidel. Obecně vzato, jízdní řády se v řadě krajů příliš nezmění, rozsah dopravy bude více či méně zachován, v některých regionech dokonce vzroste. Přinášíme přehled nejdůležitějších změn.

Celý článek »

 

Bechyňka se na konverzi zatím nechystáBechyňka se na konverzi zatím nechystá

24.8.2021 - Železnice spojující Tábor s Bechyní, legendární Bechyňka, se v dalších letech dočká změn. Kromě mnoha stavebních úprav se hovoří i o případné změně trakční soustavy, byť ne okamžité. V České republice unikátní stejnosměrné napájení s napětím 1,5 kV by časem mohlo nahradit konvenční, střídavé 25 kV/50 Hz. Technicky to sice je možné prakticky hned po chystané rekonstrukci, záležet však bude na požadavcích objednatele dopravy a dopravce. Rozhodnutí ale zatím nepadlo.

Celý článek »

 

Léto na železnici: Speciální nabídky, cyklovlaky i nostalgieLéto na železnici: Speciální nabídky, cyklovlaky i nostalgie

9.7.2021 - Letní prázdniny jsou tu a s nimi ideální doba na výlety po nejrůznějších koutech naší země. České dráhy pro všechny cestovatele, kteří využijí vlak, i letos připravily zajímavé nabídky. Projet se ale můžete nostalgickými vlaky nebo se vypravit do turisticky atraktivních míst prostřednictvím cyklovlaků. A využít zároveň lze také cestovatelskou aplikaci ČD Vlakem na výlet.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika