Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Provoz a technika - všechny zprávy

Provoz a technika - všechny zprávy

Laminátka z Techmanie přejela do NTMLaminátka z Techmanie přejela do NTM

9.12.2021 - Unikátní prototyp šestinápravové Laminátky S 699.001 přejel na začátku listopadu z plzeňské Techmanie do chomutovského depozitáře Národního technického muzea (NTM). Techmania, jejíž hlavní náplní je přibližování vědy a techniky, spravuje několik klenotů Škody Plzeň. Nicméně po zhodnocení svých možností v ochraně exponátů a snaze centra se stát výkladní skříní nových technologií rozhodlo její vedení o odprodeji.

Celý článek »

 

Moderní jednotky InterJet vyrazí s novým grafikonem Moderní jednotky InterJet vyrazí s novým grafikonem

30.11.2021 - Největší novinkou se v jízdním řádu pro rok 2022 stanou jednotky InterJet. ČD je v novém grafikonu nasadí na spoje Západního expresu a Krušnohoru. Oproti svým předchůdcům vlaky přináší další posun v nabízeném komfortu a službách. Poprvé ve střední Evropě výrobce například využil technologie při výrobě oken, která umožní snazší průchod signálu mobilních telefonů do interiéru soupravy.

Celý článek »

 

Wi-fi se rozšířila do CityElefantůWi-fi se rozšířila do CityElefantů

22.11.2021 - Bezdrátové připojení k internetu se rozšířilo do dalších vlaků Českých drah. Cestující mohou wi-fi nově využívat v CityElefantech. Technologií jsou kompletně vybaveny všechny jednotky jezdící v Praze a po Středočeském kraji. Z dvaaosmdesáti třívozových souprav zbývá dodělat posledních pět vlaků v Moravskoslezském kraji. Snadný přístup k internetu díky instalaci routerů a dalšího nezbytného zařízení nyní získalo více než 100 tisíc cestujících denně v pražské a ostravské integrované dopravě.

Celý článek »

 

Cestující se seznámili s push-pully pro Moravskoslezský krajCestující se seznámili s push-pully pro Moravskoslezský kraj

29.10.2021 - Zástupci Českých drah a Moravskoslezského kraje v Ostravě představili novou netrakční jednotku, kterou od letošního prosince nasadí na linku do Frenštátu pod Radhoštěm. Cestující se díky ní dočkají nejvyššího komfortu cestování. Mnozí si jej už vyzkoušeli, byť zatím jen při stacionární prezentaci. ČD pro kraj objednaly u Škody Transportation pět jednotek.

Celý článek »

 

České dráhy jsou připraveny pořídit si rychlovlakyČeské dráhy jsou připraveny pořídit si rychlovlaky

22.10.2021 - České dráhy jednoznačně podporují výstavbu vysokorychlostních tratí a každý zprovozněný úsek vnímají jako přínos pro dálkovou dopravu z hlediska rychlosti i stability jízdního řádu. To jsou základní argumenty v rámci pozice dopravce k chystané síti vysokorychlostních tratí (VRT). Zazněly na zářijové Železniční konferenci v Pardubicích. Dále se řešilo pořízení nových vozidel, provozní koncept i možná rizika. ČD na akci zastupoval Ivan Bednárik, generální ředitel a předseda představenstva společnosti.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika