Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Provoz a technika - všechny zprávy

Provoz a technika - všechny zprávy

Vectrony najely ve službách ČD 10 milionů kilometrůVectrony najely ve službách ČD 10 milionů kilometrů

17.9.2021 - Desítka Vectronů Českých drah pronajatých od společnosti ELL už najela přibližně 10 milionů kilometrů. Stroje využívají ČD především na lince Berliner z Prahy do Berlína, Hamburku a Kielu, ale zajíždějí také s expresem Hungaria do Budapešti. Denní běh jednoho Vectronu je téměř 1 000 kilometrů.

Celý článek »

 

RegioSpidery vyjedou do středních ČechKompetenční centra zvládnou velké opravy

27.8.2021 - České dráhy plánují ve Strategii 2030 rozšířit údržbu a opravu svých vozidel vlastními silami a volné kapacity nabídnout dalším dopravcům. Z opravárenství vzniká třetí pilíř podnikání společnosti vedle osobní a nákladní dopravy. Do tohoto plánu zapadá vznik kompetenčních center ve vybraných střediscích údržby, kde se uskuteční vyšší stupně oprav označovaných dnes jako obnovy R1, dříve všeobecně známých jako „vyvazovačky“.

Celý článek »

 

ČD zprovoznily v Klatovech novou sanitární kolejČD zprovoznily v Klatovech novou sanitární kolej

20.8.2021 - České dráhy uvedly do zkušebního provozu novou stometrovou sanitární kolej v Klatovech. Moderní servisní pracoviště pro celoroční úklid souprav splňuje veškeré současné platné normy na ekologii a hygienu.

Celý článek »

 

Vyjel první Stadler z NěmeckaVyjel první Stadler z Německa

23.7.2021 - Ve čtvrtek 17. června se na osobních vlacích z Loun do Postoloprt uskutečnila zkušební jízda prvního z celkem 22 RegioSpiderů (Stadler RS1), které ČD loni zakoupily v Německu. Od 18. června se na této trati objevují pravidelně, kvůli výlukové činnosti na infrastruktuře zatím v úseku Louny – Postoloprty. Po jejím skončení budou tyto vlaky obsluhovat celou linku U11 mezi Českou Lípou a Postoloprty. Podle probíhajících jednání s Ústeckým krajem by zde od prosince 2022 mohlo celkem devět modernizovaných vozidel plně nahradit RegioNovy.

Celý článek »

 

Modernizovaná lůžka nabídnou i rodinné oddílyModernizovaná lůžka nabídnou i rodinné oddíly

21.7.2021 - ČD rekonstruují devítku lůžkových vozů řady WLABmee. Ty nabídnou nový interiér, ve kterém bude možné vytvořit i dva rodinné oddíly, informační systém, wi-fi a další prvky komfortní výbavy. Vozy budou nasazeny na linkách do Maďarska a na Slovensko, případně do Polska. Zakázku by měla Škoda Pars dokončit na podzim příštího roku.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika