Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Provoz a technika - všechny zprávy

Provoz a technika - všechny zprávy

První omlazený vůz řady ARmpee832 je hotovPrvní omlazený vůz řady ARmpee832 je hotov

28.9.2020 - Dceřiná společnost Českých drah DPOV úspěšně dokončila v polovině srpna ve svém závodě v Nymburce první prototypovou přestavbu bistro vozu řady ARmpee832. Modernizace navazuje na již dokončené přestavby osmnácti původních restauračních vozů WRmee816 na bistro vozy řady ARmpee829. Tyto vozy slouží především v dálkové mezinárodní, ale i vnitrostátní přepravě.

Celý článek »

 

Nové soupravy ČD intenzivně testuje VUZNové soupravy ČD intenzivně testuje VUZ

25.9.2020 - Na cerhenickém okruhu specialisté z Výzkumného Ústavu Železničního už testují první soupravu nových vozů, které pro České dráhy vyrábí konsorcium Siemens Mobility – Škoda Transportation.

Celý článek »

 

RegioPanteři získají střídavou výzbrojRegioPanteři získají střídavou výzbroj

24.9.2020 - České dráhy hodlají zmodernizovat dvanáct jednosystémových jednotek řady 440, známých pod obchodním názvem RegioPanter. Nově budou doplněny o střídavou trakční výzbroj a stanou se z nich jednotky řady 640. Jejich pojmenování zůstane zachováno. Dualizace by měla být hotová do konce roku 2022.

Celý článek »

 

České dráhy pořídí až 160 motorových jednotekČeské dráhy pořídí až 160 motorových jednotek

23.9.2020 - České dráhy vypsaly soutěž na dodavatele 160 bezbariérových motorových jednotek pro neelektrifikované tratě, interně označované jako DMU 120. S vítězným uchazečem uzavřou rámcový kontrakt, ze kterého hned objednají výrobu 33 vozidel. Další soupravy budou objednávány podle požadavků jednotlivých objednatelů dopravy.

Celý článek »

 

První RegioPanter pro západní Čechy po testechPrvní RegioPanter pro západní Čechy po testech

22.9.2020 - První testy má za sebou jednotka RegioPanter, kterou České dráhy nasadí na linku z Karlových Varů do Plzně a zpět. Zkoušky si odbyla ještě v areálu výrobce. Podle ředitele karlovarského Regionálního obchodního centra ČD Vladimíra Omelky bude čtveřice Panterů mezi oběma městy jezdit po celý den ve dvouhodinových intervalech, a nabídnou tak zcela nové přímé spojení.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika