Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Provoz / Provoz a technika - všechny zprávy

Provoz a technika - všechny zprávy

ČD chtějí pořídit další TaurusyČD chtějí pořídit další Taurusy

16.6.2021 - České dráhy jednají o koupi čtyř vícesystémových elektrických lokomotiv Siemens Taurus. Mají evropský zabezpečovač ETCS, jsou schválené pro provoz na území České republiky i v okolních státech a dovedou jezdit rychlostí až 230 km/h. ČD je chtějí nasadit na linku Ex4 z Ostravska přes Břeclav do Vídně a Grazu.

Celý článek »

 

CityElefanty nabídnou wi-fi CityElefanty nabídnou wi-fi

8.6.2021 - Do jednotek řady 471 České dráhy instaluji technologii wi-fi pro bezdrátové připojení k internetu a další prvky moderní výbavy. Modernizace 70 vlaků, které zajišťují regionální osobní dopravu v Praze a Středočeském kraji, je v plném proudu. Například wi-fi je nyní vybaveno deset souprav a instalace do dalších bude postupně pokračovat v průběhu celého roku. Na základě objednávky Prahy a Středočeského kraje jsou také do všech 70 souprav, tedy celkem 210 vozů, průběžně doplňovány zásuvky na 230 V pro dobíjení mobilních telefonů či notebooků.

Celý článek »

 

Nové vlaky ponesou název InterJetNové vlaky ponesou název InterJet

4.6.2021 - České dráhy ještě letos nasadí do provozu padesát moderních vozů s novou produktovou značkou InterJet. Deset pětivozových souprav z produkce konsorcia Siemens Mobility-Škoda Transportation nabídne cestujícím Západních expresů a rychlíků Krušnohor zcela novou kvalitu služeb. Název pro dálkové vlaky vybírali zaměstnanci dopravce i samotní cestující prostřednictvím sociálních sítí. Název InterJet současně spojuje notoricky známé produkty InterPanter a ČD railjet.

Celý článek »

 

 Nová technika zrychlí údržbu vozidel Nová technika zrychlí údržbu vozidel

24.5.2021 - Nová váha kolejových vozidel, moderní přístroj defektoskopie a zařízení pro zkoušení přítlaku pantografů, jedinečná dílna lepení nebo instalace systému odsávání odpadních nádrží a plnění vody v hale 518 k dalším dvěma kolejím zrychlí a zlepší údržbu vozidel ve středisku údržby Praha jih v OCÚ Střed. To je navíc úzce propojeno se střediskem údržby Praha Vršovice. Díky tomu jsou pracoviště efektivně využitá při opravách lokomotiv, elektrických jednotek i osobních vozů.

Celý článek »

 

 České dráhy zahájily velkou obměnu vozového parku České dráhy zahájily velkou obměnu vozového parku

21.5.2021 - České dráhy objednaly dvacet devítivozových souprav pro vnitrostátní i mezinárodní dálkové trasy. Nové netrakční jednotky Viaggio Comfort s kapacitou 555 míst nabídnou nejmodernější prvky výbavy a budou schopné jezdit rychlostí 230 km/h. V provozu by se měly objevit postupně v letech 2024 až 2026.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika