Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Vlak Lustig připomněl období holocaustu

Vlak Lustig připomněl období holocaustu

22.9.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Pražské nádraží v Bubnech v posledním srpnovém týdnu hostilo sedmičku divadelních představení psychologického dramatu Arnošta Lustiga Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou.

Vlak Lustig připomněl období holocaustu

Kulturní událost nesla podtitul Vlak Lustig – Vlak záchrany. Připomněla období holocaustu, respektive nacistické transporty křižující během druhé světové války Evropu. Pořadatelé se rozhodli, že letošní ročník věnují Číně, která svou bezvízovou politikou vůči židovským obyvatelům zachránila třicet tisíc lidí. Představení se odehrála v rámci XVII. ročníku mezinárodního festivalu česko-německo-židovské kultury Devět Bran 2016. Partnerem a podporovatelem celého projektu je i Skupina ČD.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 3.4

Další články této rubriky

ČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz MoraviíČD podepsaly smlouvu s krajem na provoz Moravií

21.6.2024 - České dráhy budou i nadále zajišťovat provoz na regionálních linkách S2 (Křenovice – Brno – Letovice) a S3 (Hustopeče/Židlochovice – Brno – Tišnov – Křižanov) a dále na linkách S9 (Břeclav – Hodonín) a S51 (Břeclav –… »

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika