Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Olomoucký kraj kompletně integrován

Olomoucký kraj kompletně integrován

29.9.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Synonymem pro dokončení celokrajské dopravní integrace v Olomouckém kraji se stalo letošní 1. září. Na jednu jízdenku nyní mohou cestující jezdit jak vlaky, tak i autobusy nebo tramvajemi.

Olomoucký kraj kompletně integrován

Jízdné v tarifu IDSOK platí nejen ve všech osobních a spěšných vlacích, včetně autobusů objednávaných krajem, ale také ve vozidlech městských hromadných doprav. V Olomouckém kraji byly před několika lety zapojeny nejprve železniční tratě na Jesenicku, včetně regionálních autobusů a Železnice Desné. V letech 2013 až 2015 se do Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje začlenilo několik dalších železničních tratí jako například trasy z Prostějova do Dzbelu nebo z Olomouce přes Hrubou Vodu do Moravského Berouna a nakonec se k 1. září zapojilo zbývajících šest tratí.


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 4

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika