Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Jednotky FV-DOSTO a Giruno míří na koleje

24.3.2021 - Navzdory celosvětové pandemii koronaviru pokračuje postupně dodávka rychlovlaků Giruno od společnosti Stadler Rail i nových patrových elektrických jednotek FV-DOSTO řady RABe 502 od Bombardieru. Vlaky jsou označované také jako TWINDEXX Express nebo TWINDEXX Swiss Express. Švýcarské spolkové dráhy (SBB) nasadí moderní jednotky na další spoje. Celý článek »

Jednotky FV-DOSTO a Giruno míří na koleje

V Evropě vzniká nová síť nočních vlakůV Evropě vzniká nová síť nočních vlaků

2.2.2021 - Evropská železniční síť zažije do čtyř let renesanci nočních vlaků. Dohodla se na tom čtveřice předních evropských dopravců. V síti, kterou společně vytvoří ÖBB, DB, SBB a SNCF, bude celkem třináct velkých měst. Do mnohých z nich je možné se dostat přímými denními i nočními vlaky Českých drah.

Celý článek »

 

Frankfurtské hlavní nádraží dostane nový kabát Frankfurtské hlavní nádraží dostane nový kabát

1.2.2021 - Celkem 375 milionů eur budou v letech 2020–2024 společně investovat německé dráhy (DB), berlínská spolková vláda, zemská vláda v Hesensku a město Frankfurt nad Mohanem do modernizace hlavního nádraží. S půl milionem odbavených cestujících denně je Frankfurt (M) Hauptbahnhof druhým nejzatíženějším nádražím v Německu.

Celý článek »

 

Všechny zprávy v rubrice

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika