Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Do Itálie vyjedou nové jednotky Nightjet

11.5.2021 - Rakušané představili ve vídeňském závodě Siemens Mobility první netrakční jednotku pro noční cestování Nightjet. Podle zástupců rakouských drah ÖBB, které zakázku zadaly, vyjede první jednotka do konce příštího roku. Není bez zajímavosti, že řídicí vůz nese podobu lokomotivy Siemens Vectron. Při virtuální tiskové konferenci výrobce ukázal nejen skříň, ale i vizualizaci interiéru. Ten by měl být pohodlný a cestujícím nabídnout maximální soukromí. Celý článek »

 Do Itálie vyjedou nové jednotky Nightjet

DB investují do modernizací přes 12 miliard eurDB investují do modernizací přes 12 miliard eur

10.5.2021 - Rekordní sumu hodlá v letošním roce do modernizace železniční sítě v zemi investovat německá společnost Deutsche Bahn. Do obnovy infastruktury DB napumpuje 12,7 miliardy eur. Peníze mají směřovat jak do dalšího zkapacitnění tratí a jejich zabezpečení, tak do oprav nádraží. Těžit z toho budou i zákazníci Českých drah – plánuje se mimo jiné také modernizace spojení mezi Berlínem a Drážďany.

Celý článek »

 

V Evropě vzniká nová síť nočních vlakůV Evropě vzniká nová síť nočních vlaků

2.2.2021 - Evropská železniční síť zažije do čtyř let renesanci nočních vlaků. Dohodla se na tom čtveřice předních evropských dopravců. V síti, kterou společně vytvoří ÖBB, DB, SBB a SNCF, bude celkem třináct velkých měst. Do mnohých z nich je možné se dostat přímými denními i nočními vlaky Českých drah.

Celý článek »

 

Všechny zprávy v rubrice

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika