Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Jednotky Avril překonaly rychlost 360 km/h

2.8.2021 - Elektrické jednotky Avril od společnosti Talgo při homologačních zkouškách překročily rychlost 360 km/h. Milníku dosáhly mezi španělskými městy Venta de Baños a Burgos. Vlaky chce třicet let využívat dopravce Renfe na mezinárodních spojích mezi Španělskem a Francií. Objednal jich třicet. Celý článek »

Jednotky Avril překonaly rychlost 360 km/h

Turci převzali poslední jednotku VelaroTurci převzali poslední jednotku Velaro

29.7.2021 - Turecké státní dráhy (TCDD) nedávno převzaly poslední objednanou vysokorychlostní jednotku Velaro od společnosti Siemens Mobility. Celkem dopravce v letech 2013 až 2019 obdržel 19 těchto vlaků. Od letošního června je tak celá flotila Velar k dispozici pro komerční dopravu, přičemž v provozu jsou nyní nasazeny všechny jednotky, a to na dvou tratích z Ankary.

Celý článek »

 

Provoz v Horehroní posílí nové jednotkyProvoz v Horehroní posílí nové jednotky

29.6.2021 - Provoz na úzkorozchodné Čiernohronské železnici (ČHŽ) doplní elektrické jednotky, které provozovatel dráhy pořídil ve Švýcarsku. Vozy by měly zároveň přispět ke startu Integrovaného dopravního systému Bánskobystrického kraje (BBSK) a rozvoji ekologické dopravy. Soupravy mají za sebou i poměrně náročnou logistickou operaci.

Celý článek »

 

Všechny zprávy v rubrice

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika