Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Téma / Železniční stopy Bohumila Hrabala

Železniční stopy Bohumila Hrabala

2.5.2014

V současném grafikonu byly na počest Bohumila Hrabala pojmenovány rychlíky 949/950 Praha hl. n. – Hradec Králové hl. n. a zpět. Není to náhoda, vždyť proslulý spisovatel a pábitel by právě letos na jaře oslavil sté narozeniny. Jeho život i tvorba měly k železnici často blízko. Za druhé světové války pracoval mimo jiné jako výpravčí na Nymbursku a z prostředí dráhy si později do svých povídek a románů rád vypůjčoval postavy, příběhy i atmosféru.

Železniční stopy Bohumila Hrabala

Chcete-li si přečíst i tento zajímavý článek, tištěnou verzi Železničáře si můžete objednat na Balikova@gr.cd.cz.

Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

Řada 460 končí, začíná éra RegioPanterůŘada 460 končí, začíná éra RegioPanterů

21.4.2024 - Příběh jednotek řady 460 ukázkově odráží marnost doby svého vzniku. Je to příběh neustálého prodlužování vývoje, výrobních kompromisů, neochoty výrobce a koncepční i technologické zastaralosti už v době vzniku, jež… »

Vlakotramvaje v České republice: Dočkáme se tentokrát?Vlakotramvaje v České republice: Dočkáme se tentokrát?

24.3.2024 - Téma vlakotramvají se do tuzemska cyklicky vrací už řadu let. Systém využívající výhody lehkého drážního vozidla pohybujícího se po stávající či lehce upravené infrastruktuře klasické dráhy a městských tramvajových… »

Elektrizace v ČR: smělé plány na stovky km trolejíElektrizace v ČR: smělé plány na stovky km trolejí

25.2.2024 - Přestože jsou přínosy elektrizace vytížených železničních tratí nesporné a má podporu jak mezi odborníky, tak mezi politiky, v posledních dekádách jsme se mnoha nových kilometrů trolejí nad českými tratěmi nedočkali. Mezi lety… »

 

Všechny články rubriky Téma

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika