Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Téma / Výběr materiálů pro vozidla jako složitá alchymie

Výběr materiálů pro vozidla jako složitá alchymie

25.1.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Je až k neuvěření, z kolika materiálů se skládá jeden železniční osobní vůz nebo lokomotiva. Navíc každý z nich musí splňovat přísná bezpečnostní nařízení, umět ochránit cestující a ještě být hezký na pohled i příjemný na dotyk. K míchání kvalitního koktejlu vlastností mají výrobci vývojové speciální týmy, v nichž sedí také experti na materiály. Tito odborníci určují, který je pro daný díl nejlepší a s čím a jak se má pojit. Prim aktuálně hrají lehké a supertvrdé slitiny.

Výběr materiálů pro vozidla jako složitá alchymie

Chcete-li si přečíst i tento zajímavý článek, tištěnou verzi Železničáře si můžete objednat zde.

 

 

 

 

 

 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Den železnice 2023: Co fanoušky čeká v Bohumíně?Den železnice 2023: Co fanoušky čeká v Bohumíně?

14.9.2023 - Letošní největší železniční přehlídka se po loňském dostavení v západočeské Plzni přesouvá do slezského Bohumína. Tradiční železničářské město ležící u hranic s Polskem, které je jedním z nejdůležitějších… »

S ComfortJetem od Kodaně po VillachS ComfortJetem od Kodaně po Villach

2.9.2023 - Moderní netrakční jednotky ComfortJet a elektrické lokomotivy Siemens Vectron 230 umožní Českým drahám navázat na velice úspěšný projekt ČD ÖBB Railjet a udržet významnou roli v mezistátní železniční dopravě v centrální… »

Léto na kolejích: České dráhy přichystaly speciální nabídky i akceLéto na kolejích: České dráhy přichystaly speciální nabídky i akce

29.7.2023 - S letními prázdninami přichází ideální doba na výlety. České dráhy tradičně připravily řadu speciálních akcí a nostalgických jízd, abyste si je mohli užít co nejvíce. Ať už třeba se speciální Jízdenkou na léto po… »

 

Všechny články rubriky Téma

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika