Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Téma / Výběr materiálů pro vozidla jako složitá alchymie

Výběr materiálů pro vozidla jako složitá alchymie

25.1.2021 – autor: JOSEF HOLEK

Je až k neuvěření, z kolika materiálů se skládá jeden železniční osobní vůz nebo lokomotiva. Navíc každý z nich musí splňovat přísná bezpečnostní nařízení, umět ochránit cestující a ještě být hezký na pohled i příjemný na dotyk. K míchání kvalitního koktejlu vlastností mají výrobci vývojové speciální týmy, v nichž sedí také experti na materiály. Tito odborníci určují, který je pro daný díl nejlepší a s čím a jak se má pojit. Prim aktuálně hrají lehké a supertvrdé slitiny.

Výběr materiálů pro vozidla jako složitá alchymie

Chcete-li si přečíst i tento zajímavý článek, tištěnou verzi Železničáře si můžete objednat zde.

 

 

 

 

 

 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Vozidlový park Českých drah ve znamení obnovyVozidlový park Českých drah ve znamení obnovy

18.12.2020 - Vozidlový park Českých drah čeká v nadcházejících letech další postupná obměna. Na jeho obnovu chystá dopravce vynaložit v nejbližších pěti letech miliardy korun. S prvními vyráběnými vozy či jednotkami se cestující setkají… »

Ergonomie: Neviditelný průvodce pohodlným cestovánímErgonomie: Neviditelný průvodce pohodlným cestováním

27.11.2020 - K nástupišti přijede vlak, nastoupíte, pohodlně se usadíte, uspořádáte si stoleček a područky, rozsvítíte čtecí lampičku, opřete nohy o podnožky a čekáte, až se vlak rozjede. Aby tohle bylo možné, musel někdo vůz vyrobit a na… »

Aerodynamika: neznámá i tajemnáAerodynamika: neznámá i tajemná

1.10.2020 - Takřka od začátku 20. století až dodnes můžeme sledovat rychlý rozvoj leteckého průmyslu, doprovázeného širokým spektrem inženýrských oborů. Jednou z hlavních oblastí je aerodynamika, tedy obor zabývající se studiem proudění… »

 

Všechny články rubriky Téma

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika