Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Téma / Vectrony s Taurusy obsazují trůn

Vectrony s Taurusy obsazují trůn

28.2.2022 – autor: JOSEF HOLEK

InterJety, elektrické jednotky rodiny Panter, objednané motorové jednotky či bezmála dvě stovky nových osobních vozů pro rychlost 230 km/h. Výčet moderní techniky, která je nebo brzy bude pýchou vozidlového parku ČD. V posledních dekádě se ale výrazně proměňuje i flotila lokomotiv. Dopravce pomalu vyřazuje stroje řady 150.2, do důchodu se chystají také zástupkyně řad 151 anebo 371. Nahrazují je především Taurusy a Vectrony. Přinášíme přehled techniky a odpověď na otázku, která trakce bude mít u ČD v budoucnu hlavní slovo.

Vectrony s Taurusy obsazují trůn

Chcete-li si přečíst i tento zajímavý článek, tištěnou verzi Železničáře si můžete objednat zde.

 

 

 

 

 

 


Průměrné hodnocení (1 hlasů): 1

Další články této rubriky

Zabezpečovač ETCS: první na řadě jsou koridoryZabezpečovač ETCS: první na řadě jsou koridory

5.5.2022 - Od roku 2025 se bez jednotného evropského zabezpečovače ETCS vlaky ani infrastruktura neobejdou. Platí to i pro tuzemsko. Vláda loni v září schválila Plán moderního zabezpeče-ní české železnice – implementace ETCS, který navazuje… »

Dispečeři bdí nad plynulostí provozu Dispečeři bdí nad plynulostí provozu

28.3.2022 - Ve vlaku nejezdí a cestující je nikdy nepozná, přesto do cestování často a výrazně promlouvají. O kom je řeč a kdo stojí v pozadí právě vaší jízdy? Dispečerky a dispečeři manažera infrastruktury, dopravců… »

České dráhy z opravárenství udělají byznysČeské dráhy z opravárenství udělají byznys

24.1.2022 - Zejména ČD budou zanedlouho sloužit už dvě správkárenské haly. Po objektu v maloměřickém OCÚ nová hala vyrostla také v Plzni. Opravárenství by se mělo v nejbližších letech stát další významnou obchodní činností národního… »

 

Všechny články rubriky Téma

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika