Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Téma / Vectrony s Taurusy obsazují trůn

Vectrony s Taurusy obsazují trůn

28.2.2022 – autor: JOSEF HOLEK

InterJety, elektrické jednotky rodiny Panter, objednané motorové jednotky či bezmála dvě stovky nových osobních vozů pro rychlost 230 km/h. Výčet moderní techniky, která je nebo brzy bude pýchou vozidlového parku ČD. V posledních dekádě se ale výrazně proměňuje i flotila lokomotiv. Dopravce pomalu vyřazuje stroje řady 150.2, do důchodu se chystají také zástupkyně řad 151 anebo 371. Nahrazují je především Taurusy a Vectrony. Přinášíme přehled techniky a odpověď na otázku, která trakce bude mít u ČD v budoucnu hlavní slovo.

Vectrony s Taurusy obsazují trůn

Chcete-li si přečíst i tento zajímavý článek, tištěnou verzi Železničáře si můžete objednat zde.

 

 

 

 

 

 


Průměrné hodnocení (5 hlasů): 1

Další články této rubriky

Železniční stavby 2023: Co se začne stavět?Železniční stavby 2023: Co se začne stavět?

28.1.2023 - O rekonstrukci trati mezi Prahou a Kladnem s výstavbou odbočky k Letišti Václava Havla se hovoří tak dlouho, že se mnozí mezitím stihli narodit, vystudovat a počít další generaci čekatelů na kvalitní spojení hlavního města s… »

Jízdní řád 2023: nové vozy i více vlaků s wi-fiJízdní řád 2023 v regionální dopravě: nové vozy i více vlaků s wi-fi

26.12.2022 - V novém jízdním řádu České dráhy opět vylepší nabídku služeb. Rozšíří se počet vlaků s wi-fi, přibude bezbariérových vozidel, ale i těch, které nabídnou možnost přepravy jízdních kol či napájení elektroniky, jako jsou… »

Jízdní řád 2023 přinese zrychlení i nové spojJízdní řád 2023 přinese zrychlení i nové spoje

28.11.2022 - Provoz na železničních koridorech v Česku příští rok zrychlí až o desítky minut. České dráhy počítají například se zkrácením jízdní doby mezi Prahou a jižními Čechami, postupně by měly zrychlit také spoje z metropole na… »

 

Všechny články rubriky Téma

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika