Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Skupina ČD / Alstom dodá systém ETCS pro Pendolina a jednotky CityElefant

Alstom dodá systém ETCS pro Pendolina a jednotky CityElefant

29.3.2023 – autor: PETR SLONEK

Společnost Alstom podepsala s dceřinkou Českých drah firmou ČD - Telematika smlouvu na dodávku mobilní části systému ETCS úrovně 2 pro sedm Pendolin a 66 jednotek CityElefant. Alstom se zavazuje k dodávce zabezpečovače ETCS, včetně návrhu a implementace řešení. Systém ETCS bude doplněn o národní systémové funkce, které umožní provoz vlaků v ČR a na Slovensku. Zakázku na instalaci vyhrála ČD - Telematika v případě Pendolin již dříve v tendru Českých drah, u jednotek 471 pak ve sdružení s dalšími firmami.

Alstom dodá systém ETCS pro Pendolina a jednotky CityElefant

„Systém ETCS úrovně 2 je optimálním signalizačním řešením pro současné potřeby. Řešení společnosti Alstom obsahuje ve své třídě nejlepší funkce s flexibilním a vylepšitelným designem,“ řekl generální ředitel společnosti Alstom ČR a Slovensko Dan Kurucz. 
„ČD - Telematika patří ke špičce v oblasti retrofitu hnacích vozidel evropským vlakovým zabezpečovacím systémem ETCS. Jsme rádi, že pro zpětné vybavení tímto systémem dvou důležitých řad Českých drah, Pendolin a CityElefantů, spojíme síly s předním dodavatelem ETCS, společností Alstom,“ uvedl předseda představenstva ČD - T Jan Hobza.
ETCS 2 umožňuje nepřetržitou digitální rádiovou komunikaci s vlaky na základě signalizace obsazení bloku traťovým systémem. Poskytuje nejvyšší ochranu a možnost navýšení kapacit při nasazení bez traťových návěstidel nebo při jejich zrušení. Zvyšuje i rychlost, přesnost a kapacitu vlaků při zachování bezpečnosti. Nejpokročilejší verze úrovně 2 (Baseline 3) obsahuje optimalizované brzdné křivky pro maximalizaci provozního výkonu a zvýšení komfortu cestujících. Za projektování signalizačních systémů a dodávku palubního vybavení bude zodpovědný závod skupiny Alstom v Charleroi. Zajistí rovněž údržbu po dobu 10 let, včetně náhradních dílů a oprav.
 


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

Racionalizace výrobních procesůRacionalizace výrobních procesů

1.8.2023 - Výzkumný Ústav Železniční (VUZ) představuje své služby v oblasti racionalizace výrobních, servisních, logistických či administrativních procesů. Témata jako zvyšování efektivity práce, snižování nákladů, zvyšovaní kvality… »

ESG je příležitost ke zlepšení businessu aneb bez měření to prostě nefungujeESG je příležitost ke zlepšení businessu aneb bez měření to prostě nefunguje

2.7.2023 - Mnohé firmy se od roku 2022 setkávají s požadavky nejenom od finančních institucí, ale také v rámci žádosti o dotační tituly, od svých odběratelů nebo v rámci veřejných zakázek s požadavky na doložení udržitelnosti svého… »

VUZ má moderní technologii trakční napájecí soustavyVUZ má moderní technologii trakční napájecí soustavy

30.5.2023 - Provoz dvou zkušebních okruhů a rozsáhlého zázemí s možností přepínat mezi nejběžnějšími evropskými napájecími systémy vyžaduje neustálou údržbu a modernizaci technického zařízení. Z pozice vedoucího napájecí stanice ve… »

 

Všechny články rubriky Skupina ČD

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika