Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Rozhovor / Blanka Jíšová: Kam jezdí železničáři na dovolenou? Hitem jsou řecké ostrovy

Blanka Jíšová: Kam jezdí železničáři na dovolenou? Hitem jsou řecké ostrovy

3.4.2014 – autor: VÁCLAV RUBEŠ

Nejen prací živ je člověk. Toto rčení si vybavíme hlavně při výběru destinací pro dovolenou. Najít na trhu spolehlivou cestovní kancelář se vstřícným postojem k zákazníkovi není úplnou samozřejmostí. Společnost ČD travel však patří mezi cestovní kanceláře, které mají ke svým klientům takřka rodinný přístup. A vyplácí se jí to. Klienti především z řad železničních zaměstnanců jsou sice nároční, ale také věrní. Nejen o novinkách v nabídce ČD travel jsme hovořili s ředitelkou této cestovní kanceláře Blankou Jíšovou.

Blanka Jíšová: Kam jezdí železničáři na dovolenou? Hitem jsou řecké ostrovy

V lednu jste zveřejnili katalog pro zaměstnance s nabídkou dovolených. Jaký je dosavadní prodej?

Podobně jako v předchozích letech i letos jsme zaznamenali obrovský nápor objednávek okamžitě po zveřejnění katalogu. Byli jsme na něj ale připraveni, a tak jsme ty nejžádanější destinace pro klienty mohli doobjednávat. Uzavírali jsme totiž v zahraničí takzvané allotmentové smlouvy, kdy nám naši partneři pokoje rezervují do konce dubna. A my tedy můžeme uspokojovat zvýšenou poptávku klientů. 

Můžete již definovat, jaký je letošní hit sezony?

Nejenom u nás, ale i u ostatních cestovních kanceláří, je velký zájem o řecké ostrovy. Klienty naprosto chápu, protože jsou to opravdu krásná místa s kvalitními službami. My jsme letos zařadili nově Lefkadu. Je to specifická oblast, kde na typický all inclusive resort nenarazíte. Většina ubytovacích kapacit jsou malé penzionky bez stravy. Ale o to více si můžete užít tradičně dobrého řeckého jídla v tavernách a krásné přírody. Není divu, že svůj ostrov měl poblíž i známý miliardář Onassis. Dále nabízíme staronovou Krétu, tentokrát západní oblast Chanie, kde nabízíme speciální slevy pro tříčlenné a čtyřčlenné rodiny. Ostrov Zakynthos se na přední příčce prodávanosti drží již třetí rok. Letos se nám podařilo v oblíbené a klidné oblasti Amoudi  nasmlouvat další hotel, kde si milovníci dovolenkového rozjímání opravdu přijdou na své. 

Mezi oblíbené cíle českých turistů se v posledních letech dostalo také Turecko. Které destinace v této zemi rozkročené nad dvěma kontinenty nabízíte?

Po několika letech se vracíme do oblasti Alanya, která je sice vzdálenější na transfer z letiště, ovšem úroveň služeb v letovisku delší cestu autobusem našim klientům bohatě vynahradí. Vybírali jsme hotely na nejkvalitnější Kleopatřině pláži. Takže klienti mohou strávit den na písčité pláži a večer jdou do 200 metrů vzdáleného centra s rozsáhlými trhy. Zvláště ženy si přijdou na své v obchůdcích s kabelkami a botami… 

Velice lákavým benefitem pro zaměstnance Skupiny ČD a SŽDC a jejich rodinné příslušníky jsou dotace na rekreační pobyty. Jsou ještě v současné době k dispozici?

Dotace zatím nejsou vyčerpané. Ale vzhledem k tomu, že jsou skutečně velmi využívané, jejich dispoziční objem se každým dnem ztenčuje. Takže pokud klienti o dovolené uvažují a chtějí od zaměstnavatele příspěvek, pak by rozhodně neměli s výběrem otálet příliš dlouho. Chtěla bych připomenout, že nárok na dotaci mají stále všichni zaměstnanci a jejich rodinní příslušníci. Je to k nevíře, ale i po tolika letech se setkáváme se zaměstnanci, kteří o svém nároku na příspěvek nevědí. 

Můžete tedy zopakovat, jakým způsobem lze dovolenou s dotací objednávat?

Kvůli úsporám i s ohledem na vývoj se orientujeme na elektronickou komunikaci. Nabídkový katalog je zveřejněný na našich webových stránkách www.cdtravel.cz. Zde se klienti dostanou do sekce „Pro zaměstnance SŽDC a Skupiny ČD“, kde je zveřejněný katalog s cenami sníženými o dotaci. Zároveň zde najdou i přihlášku. Tuto si vyplní, donesou na příslušné oddělení pro potvrzení od zaměstnavatele (nebo ji tam mohou zaslat naskenovanou e-mailem) a zástupci zaměstnavatelů objednávku poté posílají naskenovanou k nám. Takže objednat zájezd lze během několika minut. My následně vystavíme klientům fakturu na zájezd. Deset procent ceny je nutné uhradit hned a zbytek před odjezdem na dovolenou. 

Letošní sezona je sice teprve před námi, ale přesto již určitě máte vizi, co chcete přinést svým klientům v příštím roce…

Máte pravdu. Již v dubnu začínáme vybírat destinace na rok 2015. Není to ale jednoduché a upřímně řečeno si každoročně v této době moc přeji vlastnit věšteckou křišťálovou kouli. Odhalit alespoň částečně přání našich klientů a tomu přizpůsobit nejen výběr destinací, ale i úroveň požadovaných služeb, je vždy velmi obtížné. Troufnu si tvrdit, že jejich požadavky není možné dopředu odhadnout na sto procent. Ale snažíme se nabídku rozšiřovat a inovovat tak, abychom pokryli co nejvíce objednávek. 

ČD travel může v neobeznámeném člověku vzbudit dojem, že s vámi se na dovolenou dostane jen vlakem. Tak to ale rozhodně není. Přesto – jaký je rozdíl mezi vámi a ostatními cestovními kancelářemi?

Patříme mezi středně velké cestovní kanceláře a v kvalitě, rozsahu a dopravě do vybraných destinací se v ničem nelišíme od renomovaných kanceláří. Přesto tu jisté diference jsou a skutečně jsme „trochu jiná“ cestovní kancelář. Největší prodeje realizujeme do konce března, což nám většina ostatních „běžných“ cestovek závidí. Na druhou stranu však máme větší zodpovědnost za kvalitu dovolené. Máme velmi věrné klienty, svou dovolenou si u nás vybírají opakovaně. Jsou však také nároční na služby. Proto každý hotel osobně prověřujeme a delegáty instruujeme o nutnosti věnovat klientům zvýšenou péči. Samozřejmě že někdy se netrefíme – například když máme hotel první sezonu, nikdy nemůžeme stoprocentně zaručit například kvalitu stravy. Ale při sebemenších problémech jsme kontaktováni klienty a situaci řešíme s maximálním nasazením. Jsme si vědomi, že pracujeme pro opravdu velkou rodinu nádražáků. A tak chceme, aby si za svoje peníze dovolenou co nejvíce užili.     

BLANKA JÍŠOVÁ

Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy (se zaměřením na jazyky). V letech 1990 až 2005 sbírala zkušenosti u firem Polaroid, Agfa, Konica, zabývajících se především fotografickými materiály, zpočátku jako obchodní zástupce pro ČR, u firmy Konica jako prokuristka a později jednatelka firmy. Od založení ČD travel jako dceřiné společnosti Českých drah až do současnosti působí ve funkci ředitelky této cestovní kanceláře. Kromě cestování se zajímá také o četbu nebo genealogii.


Průměrné hodnocení (11 hlasů): 2.82

Další články této rubriky

Zbyněk Rederer: Dráha během mé kariéry urazila obrovský kus cestyZbyněk Rederer: Dráha během mé kariéry urazila obrovský kus cesty

26.9.2023 - Končící ředitel Oblastního centra údržby Východ Zbyněk Rederer je zářným příkladem člověka osudově spjatého se železnicí. Pro dráhu se rozhodl již na základní škole, po studiu na ni nastoupil a zůstal jí věrný po více… »

Jakub Smetana: Doprava nemá být bojovkou, ale službou pro všechnyJakub Smetana: Doprava nemá být bojovkou, ale službou pro všechny

24.8.2023 - Nátěr drážních vozidel byl pro příznivce železnice vždy ožehavým tématem. Prvotní nasazení jednotné identity Českých drah, kterou navrhlo studio Najbrt, provázela nekonečná plejáda debat nad její podobou, v průběhu let se… »

Kateřina Krupičková: Člověk musí práci na dráze milovat a mělo by to být i poznatKateřina Krupičková: Člověk musí práci na dráze milovat a mělo by to být i poznat

25.7.2023 - Náplň práce traťových dispečerů Správy železnic je i laické veřejnosti poměrně známá, jak ale fungují dispečeři Českých drah, je i pro mnohé kovanější zájemce o dráhu malou záhadou. Zajímavý pohled do zákulisí jejich… »

 

Všechny články rubriky Rozhovor

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika