Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Rozhovor / Rozhovor - všechny zprávy

Rozhovor - všechny zprávy

Tomáš Tóth: Musíme pokračovat v naplňování dlouhodobé strategie Tomáš Tóth: Musíme pokračovat v naplňování dlouhodobé strategie

23.3.2021 - Do čela nákladního dopravce ČD Cargo naskočil z pozice výkonného ředitele firmy v průběhu prosince, tedy v době, kterou výrazně poznamenala přetrvávající pandemie koronaviru. Předseda představenstva Tomáš Tóth přesto neztrácí optimismus a věří, že návrat do černých čísel v případě hospodaření společnosti je možný. A nejen to, firma chce udržet své pozice na trhu a pokračovat v investicích do obnovy vozidel.

Celý článek »

 

Lochman: ČD se musí stát páteří bezemisní mobilityLibor Lochman: ČD se musí stát páteří bezemisní mobility

17.2.2021 - Patnáct let působil v Bruselu, z toho devět let jako výkonný ředitel Společenství evropských železničních a infrastrukturních společností CER. Od začátku roku je Libor Lochman poradcem generálního ředitele a předsedy představenstva Českých drah Ivana Bednárika pro evropské záležitosti. V rozhovoru se zmínil například o postavení ČD v Evropě, rozdrobení země na desítky provozních souborů, zelené energii, nových potenciálních úkolech pro národního dopravce, ale i o nové iniciativě Evropský rok železnice.

Celý článek »

 

Ivan Bednárik: Chceme udržet práci pro maximum zaměstnancůIvan Bednárik: Chceme udržet práci pro maximum zaměstnanců

13.1.2021 - Do Českých drah nastoupil v době, kdy celou zemi a především ekonomiku dusí celosvětová pandemie koronaviru. Ivana Bednárika zvolila dozorčí rada ČD novým generálním ředitelem a předsedou představenstva podniku počátkem prosince 2020. A jak sám říká, přichází proto, aby firmu provedl těžkým obdobím. Prozradil, co vše největšího tuzemského železničního dopravce a jeho zaměstnance letos čeká.

Celý článek »

 

Martin Bělčík: Do budoucnosti hledíme s optimismemMartin Bělčík: Do budoucnosti hledíme s optimismem

17.12.2020 - Rok 2020 byl kvůli pandemii koronaviru v České republice plný zvratů. Výzkumný Ústav Železniční (VUZ) se ale dokázal nepříjemné situaci postavit a s nepříjemnostmi se vypořádat tak, aby neztratil zákazníky. Černý scénář se naštěstí nenaplnil. Generální ředitel Martin Bělčík zhodnotil uplynulý rok, připomněl vysoké investice a prozradil novinky, které hodlá zavést nejen v rámci zkušebnictví.

Celý článek »

 

Jan Kovář: Prioritou je spolupráce školy s reálným provozemJan Kovář: Prioritou je spolupráce školy s reálným provozem

16.12.2020 - Patrně jedna z nejznámějších a nejstarších českých železničních průmyslovek oslavila letos v září pětasedmdesát let od svého založení. Vznikla v roce 1945 jako Státní mistrovská škola strojnická a od září 1948 byla přejmenována na Průmyslovou školu železniční. Za doby existence ještě mnohokrát změnila svůj název a ve vedení školy se vystřídala celá řada ředitelů. Od srpna 2017 nese název Vyšší odborná škola a Střední škola technická Česká Třebová a vede ji ředitel Jan Kovář, se kterým přinášíme rozhovor.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 »

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika