Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Restaurační a lůžkové vozy čeká modernizace

Restaurační a lůžkové vozy čeká modernizace

19.9.2016 – autor: JOSEF HOLEK

Národní dopravce chystá zásadní přestavbu restauračních vozů řady WRmee a úpravu lůžkových vozů řady WLABmee.

Restaurační a lůžkové vozy čeká modernizace

Zadávací řízení na dodavatele nadlimitních zakázek, za kterou hodlají České dráhy utratit více než sto deset milionů korun, bylo vyhlášeno v srpnu. Devítka jídelních vozů bude přestavěna na vozy s bistrooddílem a velkoprostorovým oddílem 1. třídy. Počítá se i s technologií wi-fi. Flotila lůžkových vozů se dočká renovace stěn, dveří a lůžek, nových okenních rolet, koberců nebo umyvadlového, resp. sprchového koutu. Novinkou budou stěny s možností vytvořit průchod u oddílů 5 a 6 a také 7 a 8 – tím vzniknou větší rodinné oddíly až pro 6 osob. Změny se dotknou i oddílu pro průvodce, který bude komfortnější. Dále budou do lůžkových vozů dosazeny nové předsuvné nástupní dveře s elektro­-pneumatickým pohonem. Modernizované vozy by se měly v provozu objevit příští rok, vozy s bistrooddílem pak budou nasazovány na spoje mezi Prahou, Olomoucí, Vsetínem a Žilinou.  


Průměrné hodnocení (9 hlasů): 3.33

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika