Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Pendolino zamířilo na vážení do Brna

Pendolino zamířilo na vážení do Brna

21.9.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Poněkud neobvyklá podívaná se v pondělí 22. srpna naskytla cestujícím na trati mezi Kolínem, Havlíčkovým Brodem a Brnem.

Pendolino zamířilo na vážení do Brna

Po vysočinské magistrále projížděla sníženou rychlostí jednotka Pendolino, která směřovala na speciální průjezdnou váhu, jedinou svého druhu v České republice, která se nachází v DKV Brno-Maloměřice. Na podobné vážení se s Pendolinem jezdí maximálně třikrát do roka vždy po vyvazovací opravě, proto jde opravdu o výjimečnou událost. Vážením se kontroluje rozložení hmotnosti na jednotlivá kola, což nařizuje vyhláška 173/1995, a dopravce se musí vejít do určených tolerancí. Důvodem tohoto vážení je především bezpečnost, protože špatně vyvážené vozidlo by mohlo vykolejit. Pendolino se při vyvazovacích opravách nerozpojuje, proto i při vážení je nutné využít průjezdnou váhu se zvedáky skříně pro případné seřizování váhy. To zajistí podložky o síle jednoho milimetru, které se vkládají mezi skříň a podvozek.


Průměrné hodnocení (13 hlasů): 3.62

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika