Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Pendolino zamířilo na vážení do Brna

Pendolino zamířilo na vážení do Brna

21.9.2016 – autor: MARTIN HARÁK

Poněkud neobvyklá podívaná se v pondělí 22. srpna naskytla cestujícím na trati mezi Kolínem, Havlíčkovým Brodem a Brnem.

Pendolino zamířilo na vážení do Brna

Po vysočinské magistrále projížděla sníženou rychlostí jednotka Pendolino, která směřovala na speciální průjezdnou váhu, jedinou svého druhu v České republice, která se nachází v DKV Brno-Maloměřice. Na podobné vážení se s Pendolinem jezdí maximálně třikrát do roka vždy po vyvazovací opravě, proto jde opravdu o výjimečnou událost. Vážením se kontroluje rozložení hmotnosti na jednotlivá kola, což nařizuje vyhláška 173/1995, a dopravce se musí vejít do určených tolerancí. Důvodem tohoto vážení je především bezpečnost, protože špatně vyvážené vozidlo by mohlo vykolejit. Pendolino se při vyvazovacích opravách nerozpojuje, proto i při vážení je nutné využít průjezdnou váhu se zvedáky skříně pro případné seřizování váhy. To zajistí podložky o síle jednoho milimetru, které se vkládají mezi skříň a podvozek.


Průměrné hodnocení (13 hlasů): 3.62

Další články této rubriky

Posázavský pacifik oslavil 120. výročíPosázavský pacifik oslavil 120. výročí

27.7.2020 - Vyhlášená železniční trať nazývaná jako Posázavský pacifik letos oslavila 120. výročí. Dráha se stavěla a zprovozňovala po částech a jako celek byla dokončena v roce 1900. Proslavila se také díky českému trampingu, který se v… »

Rakouská Westbahn získá čtyři kolejeRakouská Westbahn získá čtyři koleje

24.7.2020 - ÖBB Infrastruktur AG pokračuje v modernizaci nejvytíženější rakouské železnice z Vídně na západ země, která je známá jako Westbahn. Cestu k jejímu rozšíření na čtyřkolejnou trať mezi Lincem a Welsem nyní otevřel Spolkový… »

Nádraží ve Warnemünde má novou podobu i spoje Nádraží ve Warnemünde má novou podobu i spoje

23.7.2020 - DB zmodernizovala koncové nádraží v přímořských lázních Warnemünde, které patří k vyhledávaným turistickým místům na pobřeží Baltského moře. Do města navíc nyní zajíždějí přímé spoje nové linky InterCity z… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika