Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Lidé a příběhy / Lidé a příběhy - všechny zprávy

Lidé a příběhy - všechny zprávy

Na zahradě si postavil Malou AlbuluNa zahradě si postavil Malou Albulu

27.7.2016 - Jedním z nejkrásnějších cestovatelských zážitků ve Švýcarsku je jízda po Albulabahn na Rhétské dráze. Impozantní úsek viaduktů a spirálových tunelů ­na vysokohorské trati v úseku Muot – Preda – Spinas je dokonce zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Za tímto zážitkem ale není třeba spěchat až do této alpské země, neboť jeho věrnou kopii postavil a pro veřejnost provozuje pod názvem Malá Albula strojvedoucí ČD Bob Špecinger z Chlumce nad Cidlinou.

Celý článek »

 

Jaroslav Kocourek: Nejraději byl u vlakůJaroslav Kocourek: Nejraději byl u vlaků

18.7.2016 - Za několik dní uplyne deset let od chvíle, kdy nás nečekaně opustil Jaroslav Kocourek. Celý svůj život zasvětil železnici. Pochopil, že pro zvýšení prestiže železnic je třeba nejen trvale pracovat se zaměstnanci drah, ale dostatek energie věnovat i práci s veřejností a politickými institucemi. Psal například studie o stavu drah pro potřeby vlády a neustále se snažil železnici posouvat kupředu.

Celý článek »

 

V bývalé Jednotě postavil železniční muzeumV bývalé Jednotě postavil železniční muzeum

16.6.2016 - Malá vesnička Radim nedaleko Vysokého Mýta na Chrudimsku v sobě skrývá jednu kuriozitu. Uprostřed obce v bývalé prodejně Jednoty se za staženými roletami nachází ojedinělé soukromé železniční muzeum Eduarda Kapitoly. Ve třech velkých místnostech najdeme osobní pokladnu, pracoviště výpravčího, úschovnu, telegraf, ale třeba i magacín nebo byt pana přednosty.

Celý článek »

 

Královna bílé stopy sbírá cenné trofejeKrálovna bílé stopy sbírá cenné trofeje

7.6.2016 - Lyžuje od čtyř let a sjezdování se pro ni stalo celoživotní zábavou. Vedoucí oddělení přídělu služby regionálního pracoviště ZAP Pardubice Zdeňka Hicklová, rozená Dostálová, pochází ze známé lyžařské rodiny z České Třebové. Trénovat ji před mnoha lety začal táta Oldřich, který je sám bývalým železničářem.

Celý článek »

 

Zahradní železnicí vozí nadšence i kočkuZahradní železnicí vozí nadšence i kočku

6.5.2016 - Městečko Hulín, jež cestující znají spíše jako železniční křižovatku a přestupní stanici, skrývá v jednom nenápadném rodinném domku malé překvapení. Na jeho zahradě a dvorku se prohání nádherná motorová lokomotiva řady T 47, která je věrnou zmenšenou replikou jednoho ze strojů, jejž železniční nadšenci znají například z dráhy Třemešná ve Slezsku – Osoblaha nebo z Jindřichohradecka. Zahradní železnici o délce 333 metrů obsluhuje její majitel, projektový manažer Petr Sovadina z dceřiné společnosti DPOV Přerov.

Celý článek »

 
 

Přejít na stranu:« 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 »

 

Tipy redakce

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika