Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Zemřel železniční nestor Jan Diviš

Zemřel železniční nestor Jan Diviš

6.3.2019 – autor: JOSEF HOLEK

Do železničního nebe odešel jihočeský drážní nestor Jan Diviš. Na železnici nastoupil už v sedmnácti letech, v roce 1947 a za léta působil na nesčetně pozicích.

Zemřel železniční nestor Jan Diviš

Fenomén železnice jej tak nadchl tak, že mu obětoval většinu svého života. Do důchodu odešel v roce 1996. Ani poté však na železnici nezanevřel, dál sledoval její vývoj i dění a stále udržoval kontakt a přátelství se všemi bývalými kolegy. Někteří kamarádi se s ním scházeli pravidelně, neboť Honza byl ten, kdo uměl stmelit kolektiv, nadchnout pro věc, poradit, ale i bodře vynadat.  Jeho cesta po železnici, cesta řadou stanic a zastávek skončila. Jeho srdce přestalo tlouci 5. února v Písku. Čest jeho památce!


Průměrné hodnocení (15 hlasů): 4.07

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika