Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Železniční průmysl exportuje přes polovinu své produkce

Železniční průmysl exportuje přes polovinu své produkce

21.4.2021 – autor: REDAKCE

Vysoce konkurenceschopné a stabilní odvětví, které dokáže odolávat i ekonomickým obtížím spojeným s pandemií. Tak je možné okomentovat hospodářské výsledky, kterých loni dosáhly společnosti sdružené v Asociaci podniků českého železničního průmyslu (ACRI). Vykázaly obrat ve výši zhruba 77 miliard korun a oproti roku 2019 jejich obrat meziročně mírně vzrostl. Velmi významný je pak i podíl exportu, který v roce 2020 dosáhl 53 %.

Železniční průmysl exportuje přes polovinu své produkce

Firmy patří k tahounům české ekonomiky a navíc díky vlastnímu výzkumu a vývoji zásadně přispívají k rozvoji technologicky náročného strojírenství v tuzemsku. Celé odvětví má přitom velký potenciál růstu – krátce před koronavirovou krizí představila Evropská komise Zelenou dohodu pro Evropu. S tím přímo souvisejí i významné investice do ekologické dopravy. Nyní se diskutuje o využití programů EU určených pro dosažení zelených cílů a ČR by mohla získat významné finanční prostředky. Jednou z priorit pro čerpání mají být projekty podporující dekarbonizaci dopravy.


Průměrné hodnocení (0 hlasů): 0

Další články této rubriky

 Do Itálie vyjedou nové jednotky Nightjet Do Itálie vyjedou nové jednotky Nightjet

11.5.2021 - Rakušané představili ve vídeňském závodě Siemens Mobility první netrakční jednotku pro noční cestování Nightjet. Podle zástupců rakouských drah ÖBB, které zakázku zadaly, vyjede první jednotka do konce příštího roku. Není… »

DB investují do modernizací přes 12 miliard eurDB investují do modernizací přes 12 miliard eur

10.5.2021 - Rekordní sumu hodlá v letošním roce do modernizace železniční sítě v zemi investovat německá společnost Deutsche Bahn. Do obnovy infastruktury DB napumpuje 12,7 miliardy eur. Peníze mají směřovat jak do dalšího zkapacitnění tratí… »

ČD Cargo a České přístavy nově spolupracují v KolíněČD Cargo a České přístavy nově spolupracují v Kolíně

7.5.2021 - Přístavy a železnice mají dlouhou společnou historii. Vždyť právě první labské přístavy v severních Čechách vznikaly pro překládku hnědého uhlí z železničních vozů do lodí, které ho odvážely do nenasytných kotlů… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika