Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Žehlička v retro nátěru jezdí na jihu Čech

Žehlička v retro nátěru jezdí na jihu Čech

23.10.2020 – autor: MARTIN HARÁK

Střídavá lokomotiva 210.059, slangově přezdívaná Žehlička, obdržela při celkové vyvazovací opravě v dceřiné společnosti Českých drah DPOV v Přerově retro nátěr. Ten evokuje stejné provedení, v jakém vyjela z výroby v sedmdesátých letech 20. století, včetně původního označení řadou S 458.0.

Žehlička v retro nátěru jezdí na jihu Čech
Stroj, který má v péči Oblastní centrum údržby ČD Západ, byl po převzetí z opravy provozován nejprve v okolí Plzně z důvodu odladění drobných garančních oprav a následně byl koncem září předán do pravidelného provozu v jižních Čechách. V první fázi si vyzkouší vozbu na regionálních spojích z Českých Budějovic přes Kaplici a Rybník do Horního Dvořiště, poté bude zařazen na turisticky atraktivní trať Rybník – Lipno.

Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika