Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Žehlička v retro nátěru jezdí na jihu Čech

Žehlička v retro nátěru jezdí na jihu Čech

23.10.2020 – autor: MARTIN HARÁK

Střídavá lokomotiva 210.059, slangově přezdívaná Žehlička, obdržela při celkové vyvazovací opravě v dceřiné společnosti Českých drah DPOV v Přerově retro nátěr. Ten evokuje stejné provedení, v jakém vyjela z výroby v sedmdesátých letech 20. století, včetně původního označení řadou S 458.0.

Žehlička v retro nátěru jezdí na jihu Čech
Stroj, který má v péči Oblastní centrum údržby ČD Západ, byl po převzetí z opravy provozován nejprve v okolí Plzně z důvodu odladění drobných garančních oprav a následně byl koncem září předán do pravidelného provozu v jižních Čechách. V první fázi si vyzkouší vozbu na regionálních spojích z Českých Budějovic přes Kaplici a Rybník do Horního Dvořiště, poté bude zařazen na turisticky atraktivní trať Rybník – Lipno.

Průměrné hodnocení (1 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD pomáhají s trasováním nakažených koronaviremČD pomáhají s trasováním nakažených koronavirem

23.11.2020 - Zaměstnanci Českých drah, ale i další lidé ze Skupiny ČD prošli v říjnu online školením pro trasování. Poté se více než padesátka proškolených zaměstnanců aktivně zapojila do trasování kontaktů v rámci Chytré karantény.… »

Panter poprvé vyjel na Lipenku Panter poprvé vyjel na Lipenku

20.11.2020 - Na Lipence, trati spojující Rybník s Lipnem nad Vltavou, se poprvé objevil RegioPanter Českých drah. Elektrická jednotka 650.001 se koncem října stala součástí zkoušek přechodnosti a jízdy v obloucích menších než 150 metrů. »

Prátr ozdobí Rakousko v měřítku 1:87Prátr ozdobí Rakousko v měřítku 1:87

6.11.2020 - Vídeňský Prátr má další atrakci. Tentokrát s českou stopou. Vyrostlo tu obří Království železnic, obdoba toho českého, které je možné navštívit na pražském Andělu. Za projektem stojí stejní lidé. Na návštěvníky zatím… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika