Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Zástupci ESÚS NOVUM Doprava diskutovali v Jelení Hoře

Zástupci ESÚS NOVUM Doprava diskutovali v Jelení Hoře

7.3.2018 – autor: MARTIN HARÁK

V pořadí již třetí jednání pracovní skupiny ESÚS (Evropské společenství pro územní spolupráci) NOVUM Doprava se uskutečnilo ve čtvrtek 8. února v polské Jelení Hoře.

Zástupci ESÚS NOVUM Doprava diskutovali v Jelení Hoře

Společenství sdružuje regiony v oblastech Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického a Olomouckého kraje, Dolnoslezského vojvodství a euroregionů Nisa a Glacensis. ESÚS NOVUM tvoří společnou platformu pro řešení otázek v mnoha oblastech činnosti územních samospráv, mezi něž patří i veřejná doprava. Při aktuálním jednání hledali jeho účastníci, mezi kterými nechyběli ani zástupci Českých drah, odpovědi na otázky týkající se česko-polské přeshraniční železniční dopravy. Velký prostor při jednání byl věnován postupu schvalování kolejových vozidel pro regionální dopravu v sousedních zemích a záměrům objednatelů regionální dopravy pro přeshraniční spojení v nejbližších letech.


Průměrné hodnocení (2 hlasů): 5

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika