Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Zástupci ČD ve Vídni jednali se šéfem spolkových drah

Zástupci ČD ve Vídni jednali se šéfem spolkových drah

12.10.2016 – autor: REDAKCE

Předseda představenstva a generální ředitel Českých drah Pavel Krtek se ve středu 5. října ve Vídni setkal se šéfem Rakouských spolkových drah (ÖBB) Andreasem Matthä. Na jednání dorazil také člena představenstva ČD Roman Štěrba, členka představenstva dceřiné společnosti pro osobní dopravu v ÖBB Valerie Hackl a odborní ředitelé.

Zástupci ČD ve Vídni jednali se šéfem spolkových drah

Předmětem společné schůzky bylo vyhodnocení dosavadní spolupráce obou národních železničních podniků v osobní a nákladní dopravě. Hodnotil se například úspěšný projekt v dálkové dopravě railjet na lince Praha – Graz, ale také expresní vlaky na trase Praha - Linz či tranzitní spoje z Vídně do Varšavy. Jednání se poté zaměřilo především na plány do budoucnosti. Ředitel rakouských drah Andreas Matthä poté seznámil představitele Českých s výhodami holdingového uspořádání integrované železnice. Zdůraznil, že řízení dceřiných společností je efektivnější při současném zachování podoby na úrovni holdingu řízeného mateřskou společností.


Průměrné hodnocení (13 hlasů): 2.85

Další články této rubriky

ČD udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledemČeské dráhy udržely rating Baa2 v investičním pásmu se stabilním výhledem

17.6.2024 - Mezinárodní ratingová agentura Moody‘s potvrdila rating Českých drah, a to na úrovni Baa2 v investičním pásmu, se stabilním výhledem. Renomovaná firma ocenila především silné postavení společnosti na tuzemském železničním trhu… »

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika