Přihlásit se do Intranetu ČD

 
 

Železničář / Hlavní zprávy / Zástupci ČD podpořili akci European Rail Summit 2017

Zástupci ČD podpořili akci European Rail Summit 2017

24.11.2017 – autor: PETR SLONEK

Na bavorské ambasádě v Bruselu se 6. a 7. listopadu uskutečnil Evropský železniční summit s podtitulem čtvrtý železniční balíček. Na konferenci vystoupili jak zástupci evropských institucí, především DG MOVE, tak zástupci dopravců, kteří představili své zkušenosti s liberalizací trhu.

Zástupci ČD podpořili akci European Rail Summit 2017

ČD v čele s ředitelem kanceláře člena představenstva pro osobní dopravu Radkem Dvořákem ve své prezentaci zdůraznily především nutnost komplexního pohledu na tuto problematiku v kontextu dopadů na zákazníka, neboť základním cílem otevírajícího se trhu musí být v cílovém stavu atraktivita celé železnice a především spokojenost a jednoduchost cestování pro pasažéry ve vlaku. Zajímavou pasáží byl i následný „round table“ také za účasti ČD, kde jednotliví zástupci dopravců diskutovali mimo jiné o principu konkurence versus spolupráce a také o možnostech zajištění vyšší kvality a interoperability kolejových vozidel v podmínkách, kde soutěže na linky nebudou pravděpodobně obsahovat požadavek na nová vozidla a hodnotícím kritériem bude pouze cena.

Hovořilo se též o problémech noční dopravy ve středoevropském prostoru v souvislosti s rozdílným přístupem jednotlivých států k její objednávce, ze kterého pak vychází též rozdílný přístup k tomuto produktu jednotlivých dopravních podniků.


Průměrné hodnocení (6 hlasů): 2.83

Další články této rubriky

ČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliardČD investují do rozvoje servisu přes 12 miliard

13.6.2024 - Největší tuzemský železniční dopravce České dráhy plánuje do roku 2031 investovat do rozvoje servisního zázemí přes 12 miliard korun. Více než šest miliard Kč poputuje do nových opravárenských hal a do jejich kompletních… »

České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron České dráhy kupují deset lokomotiv Vectron

10.6.2024 - ČD se rozhodly od leasingové společnosti RSL koupit deset lokomotiv Siemens Vectron. Dosud pronajaté lokomotivy budou v průběhu letošního roku postupně přebírat do svého majetku. V provozu se objeví na všech obvyklých výkonech… »

V Chebu vyroste moderní opravárenská halaV Chebu vyroste moderní opravárenská hala

6.6.2024 - Zázemí pro údržbu a servis vozidel Českých drah se v dohledné době rozroste o novou opravárenskou halu ve Středisku údržby v Chebu. V moderním objektu se ČD postarají o dálkové jednotky InterJet i regionální vlaky RegioPanter a… »

 

Všechny články rubriky Hlavní zprávy

 
 
Filtr pro třídění článků
Datum od
Datum do
Železničář číslo
Rubrika